SYSTEMY OPERACYJNE CZĘŚĆ 2 PODRĘCZNIK + ZBIÓR WSiP - Sylwia Osetek, Krzysztof Pytel
Systemy operacyjne INF.02. cz.2 WSiP
Nowy podręcznik do nauki zawodu technik informatyk z zakresu kwalifikacji INF.02 (Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych).
Podręcznik przedstawia wszystkie niezbędne informacje o instalacji i konfiguracji systemu Windows 10. Publikacja pomoże także przyszłym technikom informatykom opanować umiejętności dotyczące instalacji systemu Linux Ubuntu 20.04. Szczegółowo przedstawia architekturę tych systemów i zasady ich zarządzania. Publikacja opisuje strumienie i potoki w systemie Linux, a także programy narzędziowe w środowisku tekstowym i środowisku graficznym oraz programy użytkowe i narzędziowe. Podręcznik zawiera dodatkowy dział poświęcony naprawie komputera osobistego, w którym m.in. zebrane zostały informacje o bezpieczeństwie danych, zabezpieczaniu systemu operacyjnego, naprawie błędów związanych z uruchamianiem programów i naprawie błędów na dysku. Dzięki podręcznikowi przyszły technik informatyk zrozumie zasady współpracy systemu operacyjnego z urządzeniami peryferyjnymi i mobilnymi, np. reguły korzystania z usług w chmurze i konfigurowania urządzeń do wideokonferencji.
Naukę ułatwia bogaty materiał ilustracyjny prezentujący omawiane zagadnienia oraz podział tematyczny na działy edukacyjne wskazane w podstawie programowej. Wyróżnienia kolorystyczne kluczowych pojęć, rysunki, zdjęcia i zrzuty ekranowe ułatwią uczniowi zrozumienie przedstawionej wiedzy teoretycznej.
Wprowadzone kody QR pozwalają na skorzystanie z dodatkowych materiałów, np. z infografik.
Zbiór zadań praktycznych Kwalifikacja INF.02 Systemy operacyjne Część 2
Zbiór zadań zawiera ćwiczenia, które są powiązane z treścią nowego podręcznika Systemy operacyjne. Kwalifikacja INF.02. Część 2. Publikacja przygotuje do egzaminu zawodowego z kwalifikacji INF.02 z zakresu znajomości systemów operacyjnych Windows i Linux.
Zbiór zadań pozwala sprawdzić wiedzę dotyczącą m.in. podstaw systemów operacyjnych, przygotowania danego systemu operacyjnego do pracy oraz administrowania użytkownikami, zasobami i bezpieczeństwem w sieci. Pozwala przećwiczyć umiejętnościzarządzania lokalnym systemem operacyjnym, oszczędzania energii w lokalnych systemach operacyjnych oraz ustalania dostępności lokalnego systemu operacyjnego.
Publikacja umożliwia sprawdzenie w praktyce przygotowania zawodowego w zakresie obsługi urządzeń peryferyjnych oraz naprawy lokalnych systemów operacyjnych.
Odpowiedzi do zadań dostępne są dla nauczyciela w Klubie Nauczyciela Uczę.pl.