Zdrowie psychiczne PAKIET 3 książek - Joanna Flis
W zestawie
Madame Monday - po dorosłemu
Rozwój osobisty, wewnętrzne dziecko, syndrom DDD, asertywność... Tyle się tych samopomocowych rzeczy nasłuchaliśmy i naczytaliśmy, a jednak wciąż nie wiemy, co z tą całą wiedzą zrobić. Jak żyć dobrze? Na czym się oprzeć? Czego się trzymać? Joanna Flis, psycholożka, autorka książek, a także prowadząca bijący rekordy popularności podcast „Madame Monday – po dorosłemu” ma dla nas odpowiedź: żyjmy po dorosłemu. O tym, co to w praktyce znaczy i jak po dorosłemu mierzyć się z mniejszymi i większymi wyzwaniami codzienności, pisze w swojej najnowszej książce. To poradnik, który postawi nas na nogi - tu i teraz. Mądry, ale pozbawiony skomplikowanych teorii. Świetny do czytania, szczery, bezpretensjonalny i konkretny.
To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse
Jak w zmianach i nieoczekiwanych sytuacjach widzieć szanse, a nie trudności? Zmiany, których doświadczamy w życiu czasami są wynikiem naszej decyzji, a czasami przychodzą niespodziewanie. Czy chcemy, czy nie, zapraszają nas do wejścia na nową drogę, na inną drogę, na nieznaną drogę, której często się boimy. Jak radzić sobie z lękiem i rozczarowaniem? W jaki sposób uwolnić się od schematów z przeszłości? Jak obdarzać się czułością i wyrozumiałością? Jak budować życie, w którym jest miejsce na radość, odwagę i spokój, mimo wszystko? W drodze ku akceptowaniu zmian towarzyszy nam Joanna Chmura, psycholożka i trenerka, znana ze swoich tekstów prasowych, z popularnych warsztatów, podcastów oraz platformy rozwojowej „On my way”. Z lekkością i poczuciem humoru, a jednocześnie poruszającą głębią i autentycznością, pomaga zrozumieć, przez co przechodzimy, gdy życie rzuca nam podkręcone piłki. Podpowiada też, jak wychodzić z takich sytuacji najlepiej, jak się da. Za przykład służą jej często własne, mniejsze i większe kryzysy oraz zakręty, sięga też po historie z filmów i literatury. Korzysta zarówno z klasycznej wiedzy psychologicznej, jak i najnowszych odkryć naukowców oraz psychologów.
Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi
Ta książka jest dla ciebie.
Każde z nas ma zdrowie psychiczne: w lepszej lub gorszej kondycji, czasami w kompletnym kryzysie. Nie ma ludzi, którzy byliby wiecznie na haju szczęśliwości. Nasza droga bywa wyboista towarzyszą nam stres, smutek, lęk, bezsilność. Temat kondycji psychicznej dotyczy ciebie, twoich bliskich, a także osób, które mijasz na ulicy. Żyjemy w ciekawych czasach, poddających naszą wytrzymałość ciągłej próbie. Potrzebujemy zdrowia psychicznego, by rano wstać z łóżka, by myśleć w szkole czy w pracy, tworzyć z ludźmi dobre relacje, utrzymać zdrowie fizyczne oraz realizować swój życiowy potencjał.
Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi to książka napisana przez lekarkę psychiatrkę na podstawie jej doświadczenia i wiedzy klinicznej. Jest zrozumiała dla osób bez wykształcenia medycznego, odpowiada na najczęstsze pytania i rozwiewa wątpliwości w empatyczny sposób.
To poradnik dla wszystkich zainteresowanych swoją kondycją psychiczną, dla osób wspierających bliskich w kryzysie oraz dla szukających odpowiedzi na poniższe pytania:
- Jak to wszystko działa i o co w ogóle chodzi z psychiką?
- Skąd mam wiedzieć, że z moim zdrowiem dzieje się coś niepokojącego?
- Gdzie szukać pomocy w razie problemów i jak odzyskać
- Zdrowie psychiczne?
- Jak pomóc osobie, która mierzy się z kryzysem?
- Jak poprawić swoje aktualne zdrowie psychiczne i jego wydolność?
- Co mogę zrobić dla siebie już dzisiaj, żeby zadbać
- Dobre samopoczucie?
„Książka Aleksandry Pięty to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich zainteresowanych zdrowiem psychicznym – prosta, zrozumiała dla każdego, pokazująca podstawowe problemy, z jakimi możemy się mierzyć w zakresie naszej psychiki oraz to, jak sobie z nimi radzić. Autorka prowadzi nas przez kręte ścieżki tematów związanych ze zdrowiem psychicznym w taki sposób, że wydają się one prostsze. Odpowiada również na nurtujące wielu pytania – np. jak wygląda wizyta u psychiatry czy jakie są różnice między pracą psychiatry, psychologa i psychoterapeuty. Szczerze polecam tę książkę każdemu, bo warto zapoznać się z taką instrukcją obsługi zdrowia psychicznego i stosować ją w praktyce.”
Prof. Dr Hab. Agata Szulc. Kierowniczka Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, prezeska elektka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
„Wcale nie jest oczywiste, że fachową książkę na temat psychiatrii da się napisać językiem na tyle potocznym, by była zrozumiała dla niespecjalistów. Doktor Aleksandra Pięta, sprawnie jak mało kto, zmierzyła się z tym wyzwaniem – korzystając z wiarygodnych źródeł, do których odsyła poszukujących rzetelnych danych, zagubionych w bezmiarze niespójnych informacji. Dzielenie się swoją wiedzą (przy użyciu każdego medium, w tym tradycyjnego, jak książka) jest obowiązkiem osób ją posiadających. Polecam tę publikację zarówno pacjentom, jak ich bliskim – jako wstęp do pogłębionych rozmów z lekarzami prowadzącymi.”
Dr Hab. N. Med. Andrzej Silczuk. Psychiatra, wykładowca uniwersytecki, dyrektor medyczny Wellbee, podcaster