SeriaHISTORIAI
Super cena
Szlak szczurów - Philippe Sands, Aleksandra Czwojdrak
- Historia ucieczki nazistowskiego oprawcy
Otto Wchter, nazistowski zbrodniarz, założyciel krakowskiego getta i przyjaciel Hansa Franka, po wojnie ukrywa się przed sprawiedliwością. Próbuje przedostać się szlakiem szczurów do Argentyny, ale umiera w Rzymie w tajemniczych okolicznościach. Jego syn Horst, przekonany o niewinności ojca, razem z Philippe'em Sandsem śledzi zawiłe losy swojej rodziny.
Autor, korzystając z imponującego archiwum Wchterów, w fascynujący sposób przedstawia historię Ottona oraz jego żony Charlotty. Opisuje ich wygodne życie w Krakowie i we Lwowie w czasach okupacji, desperacką ucieczkę nazistowskiego oprawcy i niejasne związki z Watykanem, a także próbuje rozwikłać zagadkę jego śmierci.
Opisując historię Wchtera i jego rodziny, Sands udowadnia, że zmierzenie się z bolesną prawdą o najbliższych bywa niemożliwe. Szlak szczurów to niezwykle aktualny portret zła w całej jego złożoności i banalności. To także doskonałe połączenie historii miłosnej, detektywistycznej i thrillera z czasów zimnej wojny.
EAN: 9788323351108
Producent
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Uniwersytet JagiellońskiWięcej
Adres:
ul. Gołębia 24Kod pocztowy: 31-007Miasto: KrakówKraj: PolskaNumer telefonu: 506006674Adres email: sprzedaz@wuj.pl
Kod produktu
479295
Rok wydania
2022
Strony
464
Oprawa
broszurowa
Format
148x235 mm
Data premiery
2022-05-05
Autorzy
Philippe Sands, Aleksandra Czwojdrak
Seria
HISTORIAI
Waga
670 g
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Zapytaj o produkt
Napisz swoją opinię