Anne Applebaum
( ilość produktów: 8 )Czerwony głód - Anne Applebaum
- Autorzy:
Koncern Autokracja. Dyktatorzy, którzy chcą.. - Anne Applebaum
- Autorzy:
Zmierzch demokracji - Anne Applebaum
- Autorzy:
Between East and West - Anne Applebaum
- Autorzy:
Twilight of Democracy - Anne Applebaum
- Autorzy:
Gulag A History of the Soviet - Anne Applebaum
- Autorzy:
Gułag - Anne Applebaum
- Autorzy:
Czerwony głód - Anne Applebaum
- Autorzy:
Anne Applebaum to uznana dziennikarka, która przez lata pracy w rozmaitych redakcjach, wypracowała sobie mocną pozycję i zyskała rzeszę oddanych czytelników. Laureatka Nagrody Pulizera, magister stosunków międzynarodowych i matka dwóch synów. Prywatnie jej mężem jest poseł do Parlamentu Europejskiego i politolog - Radosław Sikorski.
Dziennikarska kariera Anne Applebaum
Anne Applebaum pisała dla wielu wydawnictw. Była redaktorem w „The Spectactor”, „Evening Standars”, „Slate”, czy „The Washington Post”, ale to pisanie o sytuacji społeczno – politycznej Europy było dla niej najistotniejsze. Jej pierwsza książka pt. „Między Wschodem a Zachodem”, czyli Between East & West to jedna z bardziej wyrazistych pozycji tego typu, za co zresztą została nagrodzona. Przełomowym działem okazał się jednak „Gułag”, który dotyczy tytułowych obozów pracy w ZSRR, ich funkcjonowania, a nawet procesu ich zamykania. Dzięki publikacji można dokładnie zapoznać się z tym trudnym dla Polaków okresem, który odcisnął wyraźne piętno na całym narodzie.
Inna twórczość autorki
Książki Anne Applebaum jak na rasową dziennikarkę przystało, krążą głównie wokół tematyki konfliktów na świecie i ich konsekwencji. W „Za żelazną kurtyną. Ujarzmienie Europy Wschodniej 1944-1956” autorka nakreśla sytuację w Europie i mówi o podziałach w tej części globu. Schyłek II wojny światowej to niepewny czas, który ZSRR postanowiło wykorzystać do podporządkowania sobie reszty Europy, w tym Polski. Dzięki Anne Applebaum można przekonać się, jak wyglądała wizja propagowanego przez Stalina komunizmu i dowiedzieć się, na co skazani byli opozycjoniści. W książce znajdziemy wiele faktów na temat reżimu, jego rozwoju na świecie i dowiemy się, jak w tym wszystkim traktowane było społeczeństwo - wszystko to napisane świetnym językiem i we wciągający sposób. Na podstawie treści nie tylko można poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty, ale przy okazji poddać się refleksji na temat trudności życia w XX wieku, gdzie wolność, decyzyjność, czy swoboda wyboru, były towarami deficytowymi.