Super cena
Teoria poliwagalna. Przewodnik - Stephen W. Porges, Aleksander Gomola
- Przewodnik
Niniejsza książka to pierwsza na polskim rynku publikacja dotycząca teorii poliwagalnej, skierowana do psychoterapeutów. Teoria sformułowana przez autora już w 1994 roku jest rezultatem jego wieloletnich badań klinicznych i obserwacji. Zakłada ona, że życie emocjonalne człowieka ma podłoże biologiczne, a doświadczenia psychiczne jednostki ściśle wiążą się z procesami zachodzącymi w ciele. Stephen W. Porges przywiązuje szczególną wagę do nerwu błędnego, udowadniając, że jego funkcjonowanie ma ogromny wpływ na ludzką psychikę.
Książka nie tylko prezentuje podstawowe pojęcia teorii poliwagalnej w przystępnej formie glosariusza. Zawarte w niej wywiady autora z klinicystami wskazują również możliwe zastosowanie jego teorii w praktyce terapeutycznej. Książka Porgesa pokazuje, jak opracować strategie terapeutyczne mające na celu przywrócenie równowagi biologiczno-behawioralnej poprzez interakcje społeczne. Koncepcje autora można z powodzeniem zastosować nie tylko w terapii traumy i depresji, lecz także w terapii autyzmu.
Teoria poliwagalna to rewolucja w terapii. Porges wyjaśnia przejrzyście, jak to, co dzieje się w naszym ciele, wpływa na nasze zachowanie i zdolność do relacji z innymi ludźmi.
EAN: 9788323346760
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Uniwersytet JagiellońskiWięcej
Adres:
ul. Gołębia 24Kod pocztowy: 31-007Miasto: KrakówKraj: PolskaNumer telefonu: 506006674Adres email: sprzedaz@wuj.pl
Kod produktu
14979101615KS
Rok wydania
2020
Strony
272
Oprawa
broszurowa
Format
15,5x23 cm
Data premiery
2020-03-18
Autorzy
Stephen W. Porges, Aleksander Gomola
Seria
Psychiatria i Psychoterapia
Waga
420 g
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Zapytaj o produkt
Opinie o Teoria poliwagalna. Przewodnik - Stephen W. Porges, Aleksander Gomola
5.00
Liczba wystawionych opinii: 2
52
40
30
20
10
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
„Teoria poliwagalna w praktyce. Zestaw 50 ćwiczeń” autorstwa Deb Dany to praktyczny przewodnik po zastosowaniu teorii poliwagalnej Stephena Porgesa, skoncentrowany na terapii lęku, traumy, depresji oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Książka oferuje 50 ćwiczeń, które pomagają terapeutom i ich klientom lepiej zrozumieć, jak regulować autonomiczny układ nerwowy, aby poprawić swoje samopoczucie i relacje międzyludzkie. Ćwiczenia są łatwe do zastosowania w praktyce terapeutycznej i codziennym życiu, dzięki czemu książka jest ceniona zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby zainteresowane samopomocą.
Deb Dana wyjaśnia, jak neurobiologia wpływa na nasze emocje i zachowania, oraz jak możemy odzyskać poczucie bezpieczeństwa i spokoju poprzez regulację układu nerwowego. W książce znajdują się również wskazówki, jak integrować teorię poliwagalną z innymi podejściami terapeutycznymi, co czyni ją bardzo wszechstronnym narzędziem
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
"Teoria poliwagalna. Przewodnik" autorstwa Stephena W. Porgesa i Aleksandra Gomoli to publikacja skierowana głównie do psychoterapeutów, szczególnie tych pracujących z ciałem. Książka ta wprowadza nas w fascynujący świat teorii poliwagalnej, która od swojego sformułowania w 1994 roku zyskała na znaczeniu dzięki jej zastosowaniom w terapii traumy, depresji oraz autyzmu.
Według mnie jednym z największych atutów tej książki jest to, że skomplikowane pojęcia naukowe są przedstawione w bardzo przystępny sposób. Nie jestem psychoterapeutą, a byłam w stanie zrozumieć. :) Porges, opierając się na latach badań klinicznych, wyjaśnia, jak biologia wpływa na życie emocjonalne i jak nasze doświadczenia psychiczne są nierozerwalnie związane z procesami zachodzącymi w ciele. W szczególności autor skupia się na funkcjonowaniu nerwu błędnego, którego rola w regulacji psychiki jest kluczowa.
Muszę zwrócić uwagę na to, że ta książka nie ogranicza się jedynie do teorii. Zawiera również wywiady z fachowcami, które ułatwiają nam zrozumienie, jak teoria poliwagalna może być zastosowana w praktyce terapeutycznej. Uważam, że praktyczne wskazówki dotyczące opracowania strategii terapeutycznych mających na celu przywrócenie równowagi biologiczno-behawioralnej poprzez interakcje społeczne są bezcenne dla każdego terapeuty.
Polecam :)
Napisz swoją opinię