Super cena
Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) młodzieży - Jill H. Rathus, Alec L. Miller
- Trening umiejętności
Niniejsza publikacja, zachowując fundamenty terapii dialektyczno-behawioralnej, dostosowuje ją do charakteru pracy z młodzieżą z problemami emocjonalnymi i behawioralnymi. Uwzględnia poziom rozwoju emocjonalnego nastolatków, specyficzne środowisko, w którym żyją, i trudne relacje z rodzicami oraz terapeutą, modyfikuje przeznaczone dla dorosłych materiały, a także przewiduje udział rodziny w procesie terapeutycznym i treningu umiejętności.
Autorzy - wybitni eksperci z zakresu DBT - czytelnie przedstawiają sposoby zastosowania terapii w praktyce klinicznej. Pierwsza część książki omawia organizację i budowanie treningu umiejętności dla nastolatków i ich opiekunów. W drugiej natomiast zawarto uwagi metodyczne dotyczące poszczególnych modułów: orientacji, uważności, tolerancji dyskomfortu psychicznego, podążania drogą środkową (specjalnie stworzony moduł rodzinny dla młodzieży), regulacji emocji oraz skuteczności interpersonalnej. Uzupełnieniem treści są materiały przydatne w pracy,w tym 85 arkuszy dla pacjentów.
Wiadomości teoretyczne i instrukcje dotyczące sesji opatrzono licznymi przykładami, ćwiczeniami i scenkami. Czytelnicy dowiedzą się, jak przeprowadzić trening umiejętności DBT oraz w jaki sposób przekazać cenną wiedzę rodzicom. To doskonała pozycja dla klinicystów pracujących z młodzieżą oraz zainteresowanych nurtem DBT i CBT.
Bez wątpienia Jill Rathus i Alec Miller są ekspertami w zakresie terapii dialektyczno-behawioralnej dla nastolatków. Żaden inny klinicysta zajmujący się tą szybko rozwijającą się dziedziną nie zna lepiej zawiłości pracy z młodzieżą".
Fragment Przedmowy autorstwa Marshy M. Linehan, PhD, ABPP, dyrektorki Behavioral Research and Therapy Clinics, University of Washington
Jill H. Rathus, PhD - profesor psychologii na Long Island University, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu DBT. Współzałożycielka Cognitive Behavioral Associates. Jako jedna z pierwszych uczennic Marshy M. Linehan jest współautorką książki Dialektyczna terapia behawioralna nastolatków z tendencjami samobójczymi.
Alec L. Miller, PsyD - profesor psychiatrii klinicznej i nauk o zachowaniu, szef katedry psychologii dziecięcej i młodzieży oraz dyrektor programu do walki z depresją i próbami samobójczymi młodzieży w Montefiore Medical Center przy Albert Einstein College of Medicine
EAN: 9788323343530
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Uniwersytet JagiellońskiWięcej
Adres:
ul. Gołębia 24Kod pocztowy: 31-007Miasto: KrakówKraj: PolskaNumer telefonu: 506006674Adres email: sprzedaz@wuj.pl
Kod produktu
272798
Rok wydania
2018
Strony
416
Oprawa
broszurowa spirala
Format
21x28 cm
Data premiery
2018-03-05
Autorzy
Jill H. Rathus, Alec L. Miller
Seria
Psychiatria i Psychoterapia
Waga
985 g
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Zapytaj o produkt
Opinie o Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) młodzieży - Jill H. Rathus, Alec L. Miller
5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
51
40
30
20
10
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
"Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) młodzieży" autorstwa Jill H. Rathus i Aleca L. Millera to ważna publikacja, która przekłada fundamentalne zasady DBT na kontekst pracy z młodzieżą, uwzględniając ich potrzeby emocjonalne i behawioralne. Książka stanowi niezastąpioną pomoc dla terapeutów, którzy chcą skutecznie wspierać młodzież w radzeniu sobie z trudnościami.
Autorzy starannie kształtują treść, by odpowiadała na wyzwania związane z rozwojem emocjonalnym i relacjami rodzinnymi w tym wieku. Podręcznik skupia się na organizacji treningu umiejętności DBT dla młodzieży i ich opiekunów, zapewniając praktyczne wskazówki dotyczące każdego modułu terapeutycznego.
Książka zawiera m.in. ponad 85 arkuszy ćwiczeń, co umożliwia terapeutom dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjentów. Ponadto, liczne przykłady sesji terapeutycznych oraz scenariusze ułatwiają zrozumienie i zastosowanie technik DBT w praktyce klinicznej.
Summa summarum - książka jest świetnym narzędziem nie tylko dla terapeutów, ale także dla rodziców i opiekunów, którzy chcą skutecznie wspierać swoje dzieci w procesie terapeutycznym.
Szczerze powiedziawszy - przyzwyczaiłam się, że podręczniki tego typu pisze Marsha Linehan, ale mimo tego, że w tym przypadku są inni autorzy, to nie zawiodłam się. Polecam.
Napisz swoją opinię