Boluś T.1 Ależ Bolusiu - Barbro Lindgren, Olof Landstrom
- Nämen Benny
" Boluś jest załamany. Jego mama tylko sprząta i sprząta, i chrumka, i chrumka. Układa patyki i ziemniaki Bolusia w długich rzędach. Chce wykąpać Bolusia w balii, a Chrumtaska wsadzić do pralki. Boluś nie wytrzymuje. Bierze Chrumtaska pod pachę i wyprowadza się z domu. Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do wpółczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, tegoroczna laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA), którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landstrm niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka. " " Boluś jest załamany. Jego mama tylko sprząta i sprząta, i chrumka, i chrumka. Układa patyki i ziemniaki Bolusia w długich rzędach. Chce wykąpać Bolusia w balii, a Chrumtaska wsadzić do pralki. Boluś nie wytrzymuje. Bierze Chrumtaska pod pachę i wyprowadza się z domu. Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do wpółczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, tegoroczna laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA), którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landstrm niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka. " " Boluś jest załamany. Jego mama tylko sprząta i sprząta, i chrumka, i chrumka. Układa patyki i ziemniaki Bolusia w długich rzędach. Chce wykąpać Bolusia w balii, a Chrumtaska wsadzić do pralki. Boluś nie wytrzymuje. Bierze Chrumtaska pod pachę i wyprowadza się z domu. Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do wpółczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, tegoroczna laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA), którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landstrm niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka. " Boluś jest załamany. Jego mama tylko sprząta i sprząta, i chrumka, i chrumka. Układa patyki i ziemniaki Bolusia w długich rzędach. Chce wykąpać Bolusia w balii, a Chrumtaska wsadzić do pralki. Boluś nie wytrzymuje. Bierze Chrumtaska pod pachę i wyprowadza się z domu. Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do wpółczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, tegoroczna laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA), którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landstrm niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka.
EAN: 9788377760765
Najczęściej zadawane pytania
Z jakiej przyczyny powinno się czytać najmłodszym bajki i opowiadania?
Czytanie literatury najmłodszym ma mnóstwo pozytywnych aspektów. Maluchy, którym opiekunowie regularnie czytają, w trakcie słuchania niezwykłych historii rozwijają mnóstwo różnych zdolności, które są niezbędne podczas edukacji oraz w życiu dorosłym. Szybciej przyswajają wiedzę, są ciekawe świata, bezkonfliktowe, lepiej zapamiętują, lepiej uczą się rozumieć mowę i rozwijają mówienie. Prócz tego obcowanie z książkami umożliwia na rozwijanie rozumienia emocji, rozwijać kreatywność, wpływa też na pamięć. Maluchy, którym opiekunowie czytają, zwykle w przyszłości same z chęcią sięgają po utwory oraz szybko rozwijają zdolność pisania ręcznego.
W jakim momencie zacząć czytać książki maluchom?
Specjaliści uważają, że dzieciom należy czytać już zaraz po urodzeniu. Co ważne pewni specjaliści zalecają robić to już od szesnastego tygodnia ciąży. To właśnie od tego momentu dziecko zaczyna słyszeć a także zapoznawać się z głosem mamy. Pierwsze bajki i utwory literackie dla dzieci rozwijają mnóstwo niezbędnych umiejętności, które są ważne podczas chodzenia do szkoły oraz w dorosłym życiu. Rozwijają empatię, powodują, iż maluszek błyskawicznie się uczy oraz ma znakomitą pamięć.
Ile razy w tygodniu powinno się czytać maluchowi?
Specjaliści zachęcają, aby czytać maluchom codziennie. Wystarczy 20 minut na dzień, aby maluch łatwiej i szybciej się uczył. To drobny wysiłek zarówno dla dziecka, i nas. Jednakże pozytywnych aspektów istnieje mnóstwo. Nasze dzieci z miłą chęcią wybierają bajki oraz niewielkie utwory literackie – z tego powodu trzeba szybko pokazać dziecku, iż czytanie to przyjemność i dobrze spędzany czas.
W jaki sposób zachęcić malucha do czytania bajek i opowiadań?
Gdy zamierzamy nakłonić małe dzieci do czytania utworów literackich, warto czytać od najmłodszych lat im niewielkie oraz ciekawe opowiadania. Muszą być one przystosowane do wieku malucha i powinny posiadać duże rysunki, które skutecznie zaciekawią dzieci. Wielkie i kolorowe książeczki z niedużą ilością treści bądź z humorystycznymi rymowankami, które zachęcają małe dzieci do nauki czytania i pozwalają im pozyskać wiedzę na temat otaczającego nas świata czy inteligencji emocjonalnej i nie tylko.
W jaki sposób wybrać właściwe bajki i opowiadania dla najmłodszych?
Utwory literackie dla dzieci powinno się wybierać na podstawie wieku oraz ewentualnie klasę malucha. Początkowo najlepiej wybierać dość krótkie i łatwe formy z grafikami, takie jak bajki i opowiadania. Natomiast gdy nasz maluch będzie większy i będzie rozwijać zdolność czytania – należy wybierać nadal bajki a także krótkie utwory, tyle że z dużymi literami, by ułatwić mu samodzielne czytanie.
Jak kupić bajki i opowiadania dla najmłodszych?
W szerokiej ofercie naszej księgarni internetowej Matfel można znaleźć różnego typu bajki i utwory literackie dla maluchów. Te atrakcyjne książeczki można u nas kupować w ciągu całego roku. Posiadamy interesująco wydane, duże książeczki dla maluchów z grafikami, jakie skutecznie nakłaniają do nauki oraz czytania, wspierają kreatywność, uczą empatii i pozwalają na zdobycie informacji o świecie, który nas otacza. Oferujemy najwyższej jakości produkty, atrakcyjne ceny i szybką wysyłkę na obszarze całej Polski.