Pakiet Język polski. Gramatyka. Ściągi edukacyjne. Szkoła podstawowa. 5-8
W zestawie
Język angielski. Gramatyka. Ściągi edukacyjne
Ściągi do gramatyki języka angielskiego - to pomoc edukacyjna do używania w domu i w szkole, przewidziana dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej. Pakiet 51 dwustronnych, kolorowych, starannie graficznie opracowanych ściągawek obejmuje wszystkie ważne tematy gramatyczne uwzględnione w podstawie programowej, m.in. czasy, tryby, mowę zależną, części mowy i zdania oraz budowę i łączenie zdań. Przy każdym temacie podane są proste i bardziej złożone przykłady. 11 kart poświęcono na zadania i odpowiedzi do nich. Niektóre zadania sprawdzają kilka zasad gramatycznych równocześnie, co znakomicie podnosi poziom ich stosowania w mowie. To ważne, że zamiast podręczników uczeń może po prostu używać kart, które mieszczą się w zeszycie. Ich format jest nieprzypadkowy, gdyż mają być „ściągawką” wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie krok po kroku. Mogą pomóc zwłaszcza na lekcjach powtórzeniowych. A jedna karta zawiera jeden temat! Język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym przez ósmoklasistów zdających egzamin. Warto więc korzystać z tych kart przed egzaminem!
Język Polski. Gramatyka. Klasy 5-8. Ściągi edukacyjne
Ściągi. Język polski. Gramatyka, czyli pierwsza pomoc w domu i w szkole dla uczniów klas IV-VIII w szkole podstawowej. Pakiet 28 dwustronnych, kolorowych, starannie graficznie opracowanych ściąg-kart edukacyjnych obejmuje wszystkie ważne tematy z zakresu gramatyki języka polskiego uwzględnione w podstawie programowej. Jedna karta dotyczy jednego tematu. Format ściąg jest nieprzypadkowy – mają się zmieścić w zeszycie i być podpowiedzią wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie krok po kroku. Wiele zagadnień ilustrują poglądowe grafy i schematy.
Przykładowo, na ściądze poświęconej przymiotnikowi oprócz definicji znajduje się wskazówka: jak określić jego formę gramatyczną, jak się go stopniuje, odmienia, jak utworzyć od niego przysłówek. Przy każdym temacie podane są proste i bardziej złożone przykłady, a na końcu znajdują się zadania. Do każdego zadania są też odpowiedzi, ale zapisane „do góry nogami”, żeby korzystający ze ściąg najpierw sami próbowali wykonać polecenie, a dopiero potem zweryfikowali swój tok rozumowania.