Cukiernia pana Pączka - Dorota Gellner
Cukiernia Pana Pączka - wyjątkowe opowieści od Doroty Gellner
Z pewnością historie pełne słodkości spod pióra Doroty Gellner, znanej wielbicielom literatury dziecięcej z jej niezwykłego poczucia humoru, wywołają uśmiech na twarzach czytelników w każdym wieku. Znajdziemy tu zarówno humor sytuacyjny, jak choćby w przypadku nieszczęśliwego szwarccharakteru noszącego nazwę Lepka Rączka, jak i wiele zabaw z językiem, niejednokrotnie operujących grami słów. Gellner prezentuje galerię fantastycznie zabawnych postaci - łasuchów o najróżniejszym rodzaju, poczynając od maleńkiej Mani, a kończąc na chudej damie, nie pomijając dzików, owiec, królików, czy innych łakomczuchów.
Postaci, jakie tu spotkamy, nie mają swojego odpowiednika w żadnej innej historii - np. dzielny pajączek, obrażona myszka czy wrona, której coś ciągle nie gra. Nie można też zapomnieć o tytułowym bohaterze - Panu Pączka, niezastąpionym właścicielu cukierni, w której pełno jest oryginalnych klientów. To miejsce zachwyca zapachem pączków, bajaderek, ptysków, tortów, rurek z kremem - albo bez, jak wolą hydraulicy - serników, mazurek, faworków, makowców...i niezapomnianej zabawy literackiej!
Głód zabawy i przygód rośnie im więcej się czyta nawigując przez te opowieści.
A czytanie jest absolutnie bezproblemowe, jak masełko. Dorota Gellner tworzy prozę rymowaną. Te opowieści to czysta radość - pełne humoru, rymów, fantastycznego rytmu, czystej przyjemności. Rozkosz potęgują znakomite ilustracje Agnieszki Żelewskiej. Ta książka to prawdziwy rarytas na literackim rynku.
EAN: 9788365479921
Najczęściej zadawane pytania
Z jakiej przyczyny warto zakupić książeczki edukacyjne z faktami naukowymi a także ciekawostkami dla najmłodszych?
Książeczki do nauki i zabawy z faktami oraz ciekawostkami o świecie to znakomita niespodzianka dla dzieci w różnym wieku. Tego rodzaju pozycje są wielobarwne, zawierają ładne ilustracje, a ich font jest wyraźna i dostosowana dla czytelników mających poniżej 5 lat, jak i dzieci starszych. książki z faktami i ciekawostkami umożliwiają maluchom zwiększyć swoją wiedzę na takiego typu kwestie jak zwierzęta, rośliny, warzywa, owoce, przedmioty codziennego użytku, a również i podróże po Polsce i świecie, astronomia, fakty historyczne, zabytki, znaczące odkrycia itp.
W jakim czasie powinno się uczyć malucha czytać?
Uczenie czytania odbywa się w pierwszej klasie w szkole podstawowej, gdy dziecko ma 6 czy 7 lat. Jednak psychologowie zauważają, że nie trzeba czekać tak długo, aby wzbudzić zainteresowanie swojej pociechy literkami. Po książeczki do nauki i zabawy, które pozwalają oswoić się z czytaniem i pisaniem, warto sięgać bardzo wcześnie, ponieważ już wtedy, kiedy maluch ma 2-4 latka. Książeczkę z łatwymi wyrazami a także literami można przedstawić maluchowi jeszcze nim ukończy pierwszy rok życia. Według specjalistów właśnie w ten sposób maluch nie będzie miało kłopotów z czytaniem, co często się zdarza.
Jakie książki edukacyjne powinno się kupić dla trzylatka?
W naszym bardzo szerokim asortymencie można odnaleźć interesujące rozwiązania różnego rodzaju w tym także takie jak pozycje dla maluchów w wieku 3 lat. Takie książki idealnie wspierają rozwój małego dziecka, umożliwiają wzbogacić zakres jego słownictwa, wspierają rozwój logicznego myślenia a także rozszerzają jego ogólną wiedzę o otaczającym nas środowisku. Dla dzieci w wieku trzech lat zalecamy książki edukacyjne do czytania, pisania, liczenia czy odróżniania kształtów i barw. Posiadamy także książeczki mające wpływ na rozwój pomysłowości, inteligencji, empatii albo z opowiadaniami z morałem.