Nowyj Kak raz j. ros. ćw. LO cz.1 2022 WSiP - Praca zbiorowa
- Liceum i technikum
Oszczędź kupując więcej
Nowyj Kak raz. Klasa 1. Język rosyjski. Zeszyt ćwiczeń.
Zeszyt ćwiczeń Nowyj Kak raz 1 zawiera zadania utrwalające materiał omówiony w podręczniku. Każdej stronie książki odpowiada strona w zeszycie, a poszczególne polecenia są przyporządkowane do konkretnych zadań z podręcznika.
Ćwiczenia wykorzystują zabawę jako formę nauki, dlatego oprócz standardowych poleceń w zeszycie znajdziemy krzyżówki, węże wyrazowe, zagadki i rebusy. Dodatkowo w publikacji zamieszczono wiele zadań typu maturalnego. Wszystkie kładą nacisk na podstawowe sprawności językowe, przede wszystkim sprawność pisania. Na końcu każdego rozdziału znajduje się sekcja z ćwiczeniami powtórzeniowymi.
Różnorodne, bogato ilustrowane ćwiczenia pomagają rozwijać sprawności językowe, gwarantują systematyczny trening i zapamiętanie najważniejszych treści.
EAN: 9788302204531
Najczęściej zadawane pytania
Czy można uczyć się języka obcego w starszym wieku?
Sporo ludzi sądzi, że osoby w starszym wieku nie mogą już zabrać się za naukę języków obcych, bo nie posiadają już umiejętności dzieci, przez które mogą łatwo zapamiętują kolejne słówka i w okamgnieniu rozumieją reguły panujące w konkretnym języku. Nie jest to jednak prawda – w starszym wieku również można uczyć się języka obcego, jednak trzeba przeznaczyć na to trochę większą ilość czasu oraz cierpliwości. Nie bez znaczenia również ambicja do zdobycia nowej wiedzy oraz nowych zdolności.
Czego można się spodziewać książkach do języków obcych?
W książkach – zarówno w podręcznikach, jak zeszytach ćwiczeń – do języków obcych jesteśmy w stanie zauważyć mnóstwo wyjaśnień a także ćwiczenia do rozwiązywania, treści do przeczytania, a także płyty do posłuchania z różnymi nagraniami. Ponadto w podręcznikach znajdują się również słówka, jakie powinno się znać na konkretnym poziomie znajomości języka, odpowiedzi do licznych zadań oraz transkrypcje nagrań.
Czy znajomość języków obcych jest obecnie ważna?
Znajomość języków obcych jest obecnie bardzo ważna. Języki sprawdzają się podczas różnorakiego rodzaju wyjazdów, pozwalają brać udział w koloniach, pojechać na wakacje bądź wybrać się na uniwersytet za granicą, a później znaleźć tam na pracę. Ponadto ogromna ilość polskich przedsiębiorstw oczekuje znajomości co najmniej jednego języka – zwykle angielskiego – na średnio zaawansowanym lub wysokim poziomie. Dobra znajomość języka obcego umożliwia znaleźć interesującą pracę, rozmawiać z ludźmi z innych państw oraz spełniać marzenia za granicą.
W jakim czasie najlepiej rozpocząć naukę języków obcych?
Naukę języków obcych powinno się zacząć jak najwcześniej. To właśnie maluchy posiadają cenne umiejętności do nauki języków obcych. Najmłodsi znacznie prędzej potrafią zapamiętać kolejne słowa a z czasem nie zapominają ich, łatwiej idzie im nauka czasów czy deklinacji, oraz – inaczej niż dorośli – mogą nauczyć się odpowiedniej wymowy oraz właściwego akcentu, dzięki czemu mówią a także pojmują prawie jak osoby, które na co dzień żyją w innym kraju.
Jakie obce języki warto znać?
Najpopularniejszym językiem świata jest angielski. Przez ogromną liczbę pracodawców jest on uważany jako typowa kompetencja, jaką powinien mieć dziś każdy zatrudniony. Pożądane przez pracodawców są również takie języki jak: francuski, niemiecki, hiszpański, a także chiński (mandaryński), hindi czy arabski. Zdolność porozumiewania się w innych językach jest bardzo istotna dla pracodawców. Ponadto można znaleźć również stałe zajęcie, gdzie ważny jest język szwedzki, norweski i czeski.
Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Umiejętność porozumiewania się w popularnych językach obcych ma wiele zalet. Dzięki językowi angielskiemu, niemieckiemu, francuskiemu czy hiszpańskiemu można rozmawiać z najróżniejszymi osobami na całym świecie oraz poznać ich. Języki te umożliwiają uczyć się a także pracować za granicą, czytać nowe newsy na obcojęzycznych stronach internetowych, czytać publikacje, które do teraz nigdy nie zostały przetłumaczone na polski i oglądać filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową, ale to nie wszystko. Umiejętność porozumiewania się w innym języku pozwala zdobyć ciekawą i dobrze płatną pracę.