10 uczuć. Wyprawa do świata emocji - Marcin Przewoźniak, Dominika Drużka
Olek, Mela i Pan Kot Mrucki to główni bohaterowie wędrujący po świecie pełnym ciekawych, zaskakujących, a czasami zadziwiających miejsc. Podczas swojej wyprawy trafiają do niezwykłych miejscowości, np.: Cochocieszyna, Ojejowa, Obleśnicy czy Znikowa Podstolnego. Za każdym razem spotyka ich inna przygoda, wywołująca tytułowe uczucia. Na ich drodze stają różne, ciekawe osoby. Mają okazję doświadczyć radości, smutku, zaskoczenia, wstydu, obrzydzenie a nawet strachu i złości. Pan Kot Mrucki rozmawia z nimi o tym co się wydarzyło, co czują i dlaczego to co czują, jest istotne. Każda miejscowość przynosi im nie tylko nowe doświadczenia, ale też nową pamiątkę. Olek i Mela zabierają ją ze sobą, by pamiętać o tym co poznali i czego się nauczyli.
Dziesięć rozdziałów książki, to dziesięć miejsc odpowiadających dziesięciu uczuciom, które pojawiają się u osób w każdym wieku. Każdy rozdział zawiera krótkie wyjaśnienie dla rodziców, pomagające wracać w rozmowach z dziećmi o uczuciach do opowiadań z książki.
Autorzy:
Marcin Przewoźniak - ceniony autor ponad 60 książek dla dzieci i młodzieży. Jako pedagog wziął do serca maksymę "ucząc - bawić, bawiąc - uczyć".
Dominika Drużka - psycholog, trener, psychoterapeuta humanistyczny. Na co dzień pracuje z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi, z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi warszataty profilaktyczne, grupy terapeutyczne oraz indywidualne sesje rozwojowe.
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
1. Historie dla dzieci o dziesięciu najważniejszych uczuciach, do czytania z rodzicami lub samodzielnie.
2. Każdy rozdział zawiera podsumowanie przeznaczone dla osoby dorosłej, wyjaśniające jak rozmawiać z dzieckiem o uczuciach.
3. Autorzy książki, ceniony pisarz oraz doświadczona w pracy z dziećmi psycholog, zawarli w niej treści na najwyższym poziomie edukacyjnym i literackim.
4. Książka zawiera barwne, niezwykle atrakcyjne ilustracje dwojga uznanych ilustratorów.
EAN: 9788396249081
Najczęściej zadawane pytania
W jakim momencie zacząć czytać książki maluchom?
Eksperci są zdania dzieciom powinno się czytać już zaraz po urodzeniu. Co ważne pewni specjaliści polecają robić to już po 16 tygodniu ciąży. To właśnie od tego momentu maluch zaczyna słyszeć oraz rozpoznawać brzmienie głosu swojej mamy. Początkowe bajki i utwory literackie dla małych dzieci uczą wiele cennych umiejętności, które są istotne w szkole a także w dorosłym życiu. Uczą bezkonfliktowość, sprawiają, że maluch szybciej się edukuje i posiada świetną pamięć.
Jak często w ciągu tygodnia należy czytać maluchowi?
Eksperci podpowiadają, żeby czytać dzieciom na co dzień. Starczy dwadzieścia minut każdego dnia, by maluch łatwiej oraz szybciej się rozwijał. To niewielki koszt zarówno dla naszego dziecka, i opiekunów. Jednakże zalet istnieje bardzo wiele. Dzieci z radością decydują się na bajki a także niedługie opowiadania – przez co warto ekspresowo pokazać dziecku, iż czytanie to sama przyjemność oraz mile spędzany czas.
Jak nauczyć dziecko szybko czytać oraz pisać?
Gdy chcemy nauczyć dziecko szybciej czytać i pisać, powinnyśmy czytać mu interesujące oraz kolorowe książeczki z bajkami oraz niewielkimi nowelkami dostosowanymi do jego wieku. Czytanie powoduje, że maluch zdobywa wiele różnorakich i przydatnych zdolności, takich jak szybkie uczenie się. Prócz tego trzeba wspomnieć, że maluchy pragną brać przykład z swoich opiekunów, dlatego gdy im czytamy, będą też chciały to robić samodzielnie. Z powodu bajek i opowiadań szybko poznają literki i szybciej będą czytać oraz pisać.