Niebosiężne Drzewo - Enid Blyton, Maria Makuch
Opis fabuły:
Podążając za swoją odważną naturą, Joe wszedł w konflikt ze stworzeniem z Krainy Na Opak, co przysporzyło mu problemów. W jego obronę stają jego siostry oraz szczególny kuzyn Rick, który nie tak dawno temu nie wierzył w istnienie Niebosiężnego Drzewa i magicznych krain na jego szczycie. Tym razem towarzyszy im sympatyczna ekipa z Zaklętego Lasu, do której należą pan Księżyc, Wróżka Puszka i Rondello. Trudność w tym, że muszą pozyskać zaklęcie, które uwolni Joego z tarapatów.
Przygody prosto od Enid Blyton:
"Niebosiężne Drzewo" to druga część wciągającej serii o Zaklętym Lesie, której autorką jest Enid Blyton – jedna z wyróżniających się pisarek klasycznej literatury dla najmłodszych czytelników.
Rekomendacje wiekowe:
Dzieci w wieku powyżej 4 lat znajdą tu wiele magicznych przygód.
O autorce:
Enid Blyton (1897-1968) znalazła się w top 50 najpopularniejszych pisarzy na całym świecie.
Organizacja UNESCO wymienia ją jako najczęściej tłumaczoną pisarkę literatury dla dzieci – jej powieści przetłumaczono na ponad 40 języków.
Podczas swojej kariery literackiej napisała blisko 700 książek, które cieszą się niezmiennie dużą popularnością wśród młodych czytelników na całym świecie.
Szacuje się, że sprzedano ponad 500 milionów egzemplarzy jej książek, a liczba ta ciągle rośnie, gdyż w Wielkiej Brytanii co minutę sprzedaje się więcej niż jeden jej tom.
Inne tytuły w tej serii to "Zaklęty las" i "Mieszkańcy Niebosiężnego Drzewa".
Informacje dotyczące powyższego opisu pochodzą od wydawcy.
EAN: 9788324075638
Najczęściej zadawane pytania
Jakie są zalety kupowania książek edukacyjnych dla maluchów?
Stosowanie książeczek dla maluchów na co dzień ma ogromną ilość zalet. Wspomagają dzieci podczas nauki pisania, czytania, liczenia, rozróżniania kształtów, nauczają je barw ale nie tylko. Czytanie książek rozszerza zakres słów, pobudza fantazję a także sprawia radość. Książeczki edukacyjne dla najmłodszych umożliwiają także usprawniać inteligencję, inteligencję emocjonalną i pomysłowość, ponadto przedstawiają niezwykle interesujące fakty oraz ciekawostki na temat zwierząt, geografii, wydarzeń historycznych, zabytków, wielkich odkryć itd.
W jakim czasie powinno się nauczyć malucha czytać?
Uczenie czytania odbywa się w pierwszej klasie szkoły podstawowej, kiedy maluch ma 6 bądź 7 lat. Jednakże specjaliści zauważają, że nie trzeba czekać do tego czasu, aby wzbudzić zainteresowanie swojej pociechy literkami. Po książki do nauki i zabawy, jakie oswajają z pisaniem oraz czytaniem, można sięgać bardzo wcześnie, ponieważ już wtedy, kiedy maluch ma 2-4 lata. Książeczkę z pierwszymi słowami a także literami wolno pokazywać dziecku jeszcze nim skończy pierwszy rok życia. Zdaniem psychologów właśnie z tego powodu maluch nie będzie miało problemów z czytaniem, co się często zdarza.