OSSO WCZORAJ I DZIŚ
( ilość produktów: 9 )Katalog druków cyrylickich XV-XVIII wieku - dr Olga Tkachuk
- Autorzy:
- Seria:
Mówią zbiory. Wykłady ossolińskie 2019-2020 - pod. red. Teresy Sokół
- Autorzy:
- Seria:
Zabytkowe dokumenty uwierzytelnione pieczęciami - Małgorzata Grocholska, Katarzyna Kroczak
- Autorzy:
- Seria:
Katalog druków śląskich XVXVIII wieku ze zbiorów - Małgorzata Minkowska
- Autorzy:
- Seria:
"Pan Tadeusz" - poemat metafizyczny - Prof. Jan Tomkowski
- Autorzy:
- Seria:
Jubileusze Ossolineum. Antologia tekstów - praca zbiorowa
- Autorzy:
- Seria:
Nie tylko książki - Mariusz Dworsatschek
- Autorzy:
- Seria:
Pod Złotym Słońcem - Arkadiusz Dobrzyniecki, Piotr Oszczanowski
- Autorzy:
- Seria:
Skarbiec. 200 lat Ossolineum - Marta Markowska
- Autorzy:
- Seria:
Seria „Osso Wczoraj i Dziś” - Ossolineum jako spuścizna narodowa
Kategoria "Seria Osso Wczoraj i Dziś” zwiera publikacje badawcze, które dotyczą znaczenia i wkładu Ossolineum, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych polskich instytutów naukowych i wydawnictw, w rozwój polskiej kultury i nauki. Kategoria ta wprowadza czytelników w historię tej cenionej instytucji, od jej założenia w XIX wieku przez Józefa Maksymiliana Ossolińskiego, poprzez okresy turbulencji w czasie II wojny światowej i epoki komunistycznej, aż po czas obecny.
Zakres tematów obejmuje nie tylko historię Ossolineum i jej założyciela, ale także prezentacje najważniejszych dzieł wydanych przez to wydawnictwo, profil badawczy instytutu, portrety jego znaczących pracowników i współpracowników oraz znaczenie Ossolineum jako miejsca ochrony dziedzictwa narodowego.
Kategoria ta jest istotna dla osób zainteresowanych polską historią, kulturą i nauką, a także dla kolejnych pokoleń Polaków, którzy chcą zrozumieć wpływ Ossolineum na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej. Ta sekcja umożliwia czytelnikom dogłębne zrozumienie wpływu tej kluczowej instytucji na polską kulturę i naukę przez ponad dwa wieki.
Historia Zakładu Narodowego im. Ossolińskich - Osso Wczoraj
Kategoria ta zawiera książki o wieloletniej tradycji i historii tej prestiżowej polskiej instytucji kulturalnej. Znajdziesz tutaj publikacje dotyczące powstania i rozwoju Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, jego roli w kształtowaniu polskiej kultury i nauki, a także o najważniejszych wydarzeniach, postaciach i kolekcjach związanych z tą instytucją przez wieki.
Zakład Narodowy im. Ossolińskich (znany również jako Ossolineum) jest jednym z najważniejszych i najstarszych polskich ośrodków nauki i kultury, z siedzibą we Wrocławiu. Jego historia rozpoczęła się w 1817 roku, kiedy to Józef Maksymilian Ossoliński założył instytucję mającą na celu gromadzenie i ochronę polskiego dziedzictwa kulturalnego.
Transformacje i aktualna działalność Zakładu Narodowego im. Ossolińskich - Osso Dziś
Kategoria ta poświęcona jest również najnowszej historii oraz bieżącej działalności jednej z najważniejszych instytucji kultury w Polsce - Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W tej kategorii znajdzie się publikacje na temat zmian, jakie zaszły w organizacji i funkcjonowaniu Zakładu w najnowszych latach, a także na temat jego aktualnej działalności badawczej, wydawniczej i dydaktycznej.
Publikacje zawarte w tej kategorii przedstawią mu najnowsze osiągnięcia naukowe pracowników Zakładu, jego działalność wydawniczą, prezentującą naukowe serie wynikowe, a także dzięki unikalnym zbiorom biblioteczno-muzealnym stworzonym przez pokolenia zasłużonych bibliotekarzy i muzealników. W tym miejscu będzie również prezentacja edukacyjnej oferty Ossolineum skierowanej do różnych grup odbiorców - od dzieci i młodzieży po studentów i badaczy.
Kategoria ta jest więc źródłem informacji dla wszystkich, którzy interesują się najnowszymi działaniami Zakładu Narodowego im. Ossolińskich - zarówno jego działalnością naukową i badawczą, jak i społeczną oraz kulturalną. Bez względu na to, czy jesteś uczonym, studentem, miłośnikiem kultury czy po prostu zainteresowany jesteś najnowszą działalnością tej ważnej instytucji, ta kategoria jest dla Ciebie.