Poezje
( ilość produktów: 30 )Idę słowem jak chlebem się sycić - Zuzanna Ginczanka
- Autorzy:
- Seria:
Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty 2023 - praca zbiorowa
- Autorzy:
- Seria:
Wierszoterapie - Patrycja Purgał
- Autorzy:
- Seria:
Lecz nie było już świata... Miłość i śmierć w,2 - Bolesław Leśmian
- Autorzy:
- Seria:
Daleko wysunięta placówka liryczna... - Marcin Świetlicki
- Autorzy:
- Seria:
Śpiewa to, co milczy. Tam, gdzie oddech - Adam Zagajewski
- Autorzy:
- Seria:
Daleko wysunięta placówka liryczna... Nie stąd. Wiersze - Marcin Świetlicki
- Autorzy:
- Seria:
Roztopiona we wszystkim. Nienasycenie. Wiersze - Anna Świrszczyńska
- Autorzy:
- Seria:
Połów. Poetyckie debiuty 2017 - praca zbiorowa
- Autorzy:
- Seria:
Braków nie ma żadnych. Pokrzywy i olchy - Julian Kornhauser
- Autorzy:
- Seria:
Storytelling - Antonina Tosiek
- Autorzy:
- Seria:
Bosorka - Katarzyna Szweda
- Autorzy:
- Seria:
Zakłady holenderskie - Radosław Jurczak
- Autorzy:
- Seria:
Poza sezonem - Michał Domagalski
- Autorzy:
- Seria:
Niebo złote ci otworzę. Anioł biały - Krzysztof Kamil Baczyński
- Autorzy:
- Seria:
Naworadiowa - Kacper Bartczak
- Autorzy:
- Seria:
Mnie płynąć, płynąć i płynąć. Brzegi Lemanu - Adam Mickiewicz
- Autorzy:
- Seria:
Klucze od echa. Osobność. Wiersze - Cyprian Norwid
- Autorzy:
- Seria:
(Nie)przejrzystość. Wiersze - Jan Kochanowski
- Autorzy:
- Seria:
Mordercze ballady - Marta Podgórnik
- Autorzy:
- Seria:
"Nie to!". Dokąd? - Władysław Broniewski
- Autorzy:
- Seria:
Nie gódź się - Patti Smith
- Autorzy:
- Seria:
Czyim to jestem wymysłem? Ja niedokończony... - Stanisław Wyspiański
- Autorzy:
- Seria:
Podobno jestem niemodny. Jasność - Leopold Staff
- Autorzy:
- Seria:
Serce Chopina - Jacek Dehnel
- Autorzy:
- Seria:
Po szkodzie - Bohdan Zadura
- Autorzy:
- Seria:
Puste noce - Jerzy Jarniewicz
- Autorzy:
- Seria:
Duszny kraj - Bob Dylan
Fuga - Urszula Kozioł
- Autorzy:
- Seria:
Ciemna materia - Rae Armantrout
- Autorzy:
- Seria:
Seria „Poezje” w Matfel.pl
Seria „Poezje” w Matfel.pl to zbiór różnorodnych utworów poetyckich od wielu rozmaitych autorów. Seria ta zawiera szeroki zakres stylów i tematów, od romantycznych sonetów do zaskakujących haiku, od refleksyjnych elegii do błyskotliwych limeryków.
„Poezje” w Matfel.pl przekraczają granice wieku, gatunku i stylu, stając się uniwersalnym polem do wyrażania emocji, myśli i doświadczeń. Seria ta jest dowodem na to, jak piękna i różnorodna może być poezja, oferując czytelnikom wgląd w niezwykłe style i techniki artystyczne.
Utwory te są inspirujące dla osób zainteresowanych literaturą oraz dla wszystkich, którzy cenią i szukają inspiracji w poezji. Seria „Poezje” w Matfel.pl jest doskonałym źródłem dla tych, którzy chcą zgłębić wszechstronny świat poezji, a także cennym dodatkiem dla zbiorów każdego miłośnika sztuki słowa.
Poezja klasyczna i współczesna w serii Poezje
„Poezje” to zbiór wierszy różnych autorów, ukazujących szeroki przekrój przeróżnych nurków i stylów poetyckich. Zbiór ten obejmuje zarówno poezję klasyczną jak i współczesną, tworząc unikalne połączenie tradycji i nowoczesności.
Poezja klasyczna, to ta która była tworzona w dawnych czasach, często jest bardzo formalna i układana według określonych schematów. Swoje korzenie ma zarówno w literaturze starogreckiej, jak i starożytnego Rzymu. Jej nadrzędną cechą jest dbałość o formę, rym, rytm oraz pełne znaczenie słów. Słynni autorzy poezji klasycznej zawarci w serii poezji to na przykład: Adam Mickiewicz, Jan Kochanowski, William Szekspir czy Dante Alighieri. Ich twórczość jest nierozerwalnie związana z historią i tradycją i do dziś cieszy się dużym uznaniem.
Poezja współczesna z drugiej strony jest zupełnym przeciwieństwem swojej klasycznej odpowiedniczki. Jest mniej sformalizowana, autorzy przekraczają granice tradycyjnych form poetyckich, poruszają nowe tematy i stawiają na wolny wers. Jest to rodzaj poezji, którzy dopuszcza ze sobą wiele różnych stylów i technik, a jej kształt zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań autora. Autorzy poezji współczesnej w serii to między innymi: Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert czy Sylvia Plath.
Seria 'Poezje' pokazuje różnorodność i głębię poezji, stanowiąc inspirację dla czytelników z różnych pokoleń. Przechodząc od klasycznych do współczesnych wierszy, można obserwować przemiany w poetyce, stylu i tematyce, co pokazuje, jak poezja ewoluuje razem z czasem i jak różne pokolenia znajdują w niej coś dla siebie. Jednocześnie, niezależnie od epoki, poezja zawsze stanowi wyraz osobistych emocji i refleksji, dając czytelnikom możliwość wglądu w głąb ludzkiej duszy.
Polscy poeci w serii Poezje
"Poezje" to wyjątkowa i fascynująca seria książek, która skupia się na twórczości wielu wybitnych polskich poetów. Ta kolekcja podkreśla bogactwo i różnorodność polskiego dziedzictwa literackiego, prezentując czytelnikom najważniejsze utwory i twórczość najwybitniejszych polskich poetów.
Jeden z tomów serii jest poświęcony dziełom Adama Mickiewicza, autora "Pana Tadeusza", który jest często nazywany polskim narodowym poetą. Jego romantyczne wiersze z wielką emocjonalną głębią i silną miłością do ojczyzny są nieodzowną częścią polskiego kanonu literatury.
Inny tom zawiera poezję Juliusza Słowackiego, innego ważnego przedstawiciela polskiego romantyzmu. Słowacki jest bardzo ceniony za swoją wyjątkową zdolność łączenia elementów fantastycznych z realistycznymi obrazami polskiego życia.
Kolejny tom jest poświęcony Cyprianowi Kamilowi Norwidowi, który jest jednym z najbardziej innowacyjnych i unikalnych poetów w polskiej historii literatury. Jego wiersze charakteryzują się głęboką refleksją filozoficzną i mistycznym postrzeganiem rzeczywistości.
W następnych tomach znaleźć można poezję innych znanych polskich poetów, takich jak Bolesław Prus, Maria Konopnicka, Henryk Sienkiewicz i wielu innych. Każdy z nich wnosi do serii swoje unikalne spojrzenie na świat i życie, skupiając się na różnych aspektach polskiego dziedzictwa kulturowego.
Seria "Poezje" jest nie tylko hołdem dla polskich poetów, ale również doskonałym wprowadzeniem dla tych, którzy chcieliby zgłębić polską poezję. Daje szersze spojrzenie na polską literaturę, pokazując jej różnorodność i bogactwo.