Super cena
Kocham zwierzęta. Książeczka-przytulanka - LOVE BOOKS
EAN: 9788365691545
Najczęściej zadawane pytania
Jak często w tygodniu powinno się czytać dziecku?
Eksperci zachęcają, aby czytać najmłodszym każdego dnia. Wystarczy dwadzieścia minut na dzień, żeby maluch lepiej a także szybciej się uczył. To drobny wysiłek zarówno dla naszego dziecka, jak i opiekunów. Jednakże zalet jest mnóstwo. Dzieci z radością wybierają bajki i niewielkie historie – z tego powodu warto ekspresowo pokazać dziecku, iż czytanie to przyjemność oraz mile spędzany czas.
W jakim momencie najlepiej rozpocząć czytanie książek dziecku?
Eksperci są zdania maluchom powinno się czytać już od pierwszych dni jego życia. Co ciekawe pewni znawcy zalecają czytać na głos już od szesnastego tygodnia ciąży. To właśnie w tej chwili dziecko zaczyna słyszeć i poznawać głos swojej mamy. Pierwsze bajki i historie dla najmłodszych rozwijają dużą ilość cennych umiejętności, które są istotne w szkole a także w dorosłym życiu. Uczą tolerancję, powodują, iż maluch szybciej się uczy i ma znakomitą zdolność do zapamiętywania.
Dlaczego należy posiadać bajki i niedługie opowiadania w domowej bibliotece?
Bajki oraz niewielkie opowiadania dla najmłodszych mają wiele zalet – uczą najmłodszych empatii, wspomagają ich inteligencję emocjonalną oraz kreatywność, sprawiają, że dziecko uczy się sprawniej oraz ekspresowo oraz pozwalają pozyskać ciekawą wiedzę na temat świata, innych narodów, gatunków zwierząt itd. Właśnie dlatego powinno się posiadać bajki oraz niewielkie książeczki dla dzieci w domowej biblioteczce. Dziecko chętnie wybiera kolorowe książeczki z obrazkami, dzięki czemu będzie rozwijać wiele cennych zdolności, które są potrzebne w szkole a także dorosłym życiu.
Z jakiego powodu powinno się czytać dzieciom bajki i opowiadania?
Czytanie literatury dzieciom ma wiele pozytywnych aspektów. Dzieci, którym rodzice regularnie czytają, w trakcie słuchania niezwykłych historii rozwijają mnóstwo różnorodnych umiejętności, które są niezbędne w szkole oraz w życiu dorosłym. Łatwiej zdobywają wiedzę, są ciekawe świata, wyrozumiałe, lepiej zapamiętują, łatwiej uczą się rozumieć mówienie i uczą się mówić. Ponadto obcowanie z literaturą pozwala na kształtowanie rozumienia emocji, rozwijać wyobraźnię, poprawia pamięć. Maluchy, którym rodzice czytają, często w przyszłości same chętnie sięgają po utwory literackie i szybko rozwijają umiejętność pisania ręcznego.
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Zapytaj o produkt
Napisz swoją opinię