AutorzyJulita Sarnecka
Super cena
I like you, Hype Boy - Julita Sarnecka
Sana ma dwadzieścia dwa lata i mieszka w Nowym Jorku z rodzicami. Jest początkującą stażystką w redakcji, ale dzięki znajomości języka koreańskiego, otrzymuje zlecenie napisania artykułu o najpopularniejszym zespole k-popowym na świecie - TBT. Problem polega na tym, że Sana musi przeprowadzić się na dwa miesiące do Korei i żyć z członkami zespołu, aby ich lepiej poznać.
Pewnego dnia przez przypadek do prasy trafiają zdjęcia, które przedstawiają ją i jednego z członkówzespołu, najbardziej tajemniczego, Lee. Sana wchodzi z przytupem w wielki świat K-popu, próbując odkryć tajemnice, któreidole chcą ukryć przed światem. Jednak nie wie, że już nie długo, to ona stanie się tajemnicą jednego z nich.
HIT WATTPADA! onawielepiej
EAN: 9788383576084
Producent
Kod produktu
30836425
Rok wydania
2024
Strony
464
Oprawa
broszurowa
Format
205x135 mm
Data premiery
2024-08-14
Autorzy
Julita Sarnecka
Waga
400 g
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Zapytaj o produkt
Opinie o I like you, Hype Boy - Julita Sarnecka
4.67
Liczba wystawionych opinii: 3
52
41
30
20
10
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia niepotwierdzona zakupem
Nie wiedziałam, który z nich pociąga mnie bardziej, ale nasz związek nie miał prawa się wydarzyć.
Sana, główna bohaterka powieści w ramach pracy wyjeżdża służbowo do Korei Południowej.
Jej zadaniem jest napisanie artykułu o najpopularniejszym zespole K-popowym ma świecie, The Best Team.
Jest jednak jeden warunek- młoda dziennikarka ma ujawnić fanom nieznane fakty z życia idoli..
Tylko jak to zrobić przy licznych obostrzeniach ze strony wytwórni Nova Enterteiment?
Początkowo dziewczyna jest bardzo zagubiona, na dodatek członkowie zespołu zdecydowanie nie zamierzają jej pomóc o czym otwarcie mówią między sobą sądząc, iż nowa członkini ekipy nie rozumie ich języka..
Nie mają jednak pojęcia, że się mylą, a,okoliczności w których odkrywają prawdę są delikatnie rzecz ujmując nieprzyjemne.
Wraz z rozwojem wydarzeń i wyjazdem w trasę koncertową relacje wewnątrz grupy się zmieniają..
Młoda kobieta zaś odkrywa ,że Lee i Shin nie są jej obojetni.
Którego z nich wybierze? A może nie będzie musiała podejmować decyzji?
Kim jest Panda i skąd wzięło się przezwisko Żaba?
Kim jest saseng i jak duża okaże się cena sławy?
Czy serce naszej bohaterki pozostanie w Azji?
To była zdecydowanie jedna z najlepszych i najciekawszych książek jakie miałam okazję przeczytać do tej pory.
Książka była dla mnie tym ciekawsza, że do tej pory nie interesowałam się rynkiem muzycznym w Azji i fenomenem K-popowych artystów.
Ten świat jest niesamowicie hermetyczny, panują w nich określone zasady , nawet w tak błahej kwestii jak rozdawanie autografów czy robienie zdjęć z fanami.
Wiele spraw pozostaje uregulowanych w kontraktach z wytwórniami muzycznymi czy menedżerami.
Szybko zżyłam się z postaciami, których osobowości były bardzo złożone i wielowymiarowe.
Mam też swój ulubiony męski charakter,ale nie zdradzę jego imienia.
I like you hype boy to lektura, która przeniosła mnie do nieznanej wcześniej rzeczywistości.
Autorka bardzo dokładnie zgłębiła temat koreańskiej kultury i świata gwiazd sceny , ukazując blaski i cienie popularności, wyrzeczenia jakim poddawani są ludzie z pierwszych stron portali plotkarskich, a także odkrywając przed nami dusze Lee I jego przyjaciół.
Fabuła jest napisana niesamowicie lekko , lecz nie brakuje w niej chwili na refleksje czy wzruszenia.
Polecam całym swoim czytelniczym sercem i z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony tej cudownej serii.
5/5
Opinia niepotwierdzona zakupem
Julita Sarnecka zabiera nas w fascynujący świat K-popu, w którym granica między rzeczywistością a iluzją jest cienka jak nitka. Książka "I like you, Hype Boy" to opowieść o młodej kobiecie, która wplątuje się w skomplikowaną grę między sławą, miłością a tajemnicami.
Główna bohaterka, Sana, to dwudziestodwuletnia stażystka w nowojorskiej redakcji. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy dostaje zadanie napisania artykułu o najpopularniejszym zespole K-popowym, TBT. Sarnecka bardzo umiejętnie opisuje wewnętrzne rozterki Sany – jej marzenia, obawy i nadzieje – gdy musi opuścić wygodne życie w Nowym Jorku i przeprowadzić się na dwa miesiące do Korei, by poznać członków zespołu.
Autorka z dużą wrażliwością i znajomością tematu oddaje złożoność świata K-popu, gdzie każdy ruch jest bacznie obserwowany przez fanów, a każdy błąd może mieć katastrofalne konsekwencje. Sarnecka świetnie portretuje dynamiczny świat celebrytów, w którym prywatność jest towarem deficytowym. To właśnie ten aspekt książki – próba zachowania własnej tożsamości w świecie pełnym pozorów – czyni ją tak interesującą.
Wątek miłosny, który rozwija się między Saną a Lee, jednym z członków zespołu, to prawdziwy rollercoaster emocji. Sarnecka umiejętnie buduje napięcie, a relacja między bohaterami jest pełna nieoczywistości. Lee, jako postać tajemnicza i nieprzenikniona, wzbudza ciekawość, a jego związek z Saną dostarcza czytelnikowi wielu niezapomnianych momentów.
Polecam tę książkę każdemu, kto pragnie przenieść się na chwilę do innego świata, pełnego emocji, tajemnic i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Julita Sarnecka stworzyła opowieść, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy, by móc dalej śledzić losy Sany i jej przygód w świecie K-popu. Julita Sarnecka stworzyła opowieść, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
4/5
Opinia niepotwierdzona zakupem
Zdarza mi się co jakiś czas sięgać po książki, które nie są skierowane do osób w moim wieku, czyli dla młodzieży. Ale w końcu młoda kiedyś byłam i co nieco pamiętam, więc mogę spokojnie. Jeszcze pamięć nie szwankuje i potrafię w myślach przenieść się do tego czasu, kiedy życie wydawało się łatwiejsze, nie było takich dojrzałych problemów, ale były inne, nie mniej ważne, a w tamtym czasie wydawały się najważniejsze na świecie.
I tak trafiła do mnie powieść Julity Sarneckiej, która wcześniej podbiła społeczność Wattpada “I like you, Hype Boy”. Wattpada nie obserwuję a autorka była dla mnie zagadką. Od razu nasuwa się pytanie, co z tego może wyjść. No cóż, sprawdźmy czy podzielę zachwyty wyżej wymienionej społeczności.
Tematyka książki okazała się tak daleka od tego, co mnie interesuje, że śmiało można powiedzieć o wyjściu ze strefy własnego komfortu. Czy było warto?
Dość szybko odnalazłam się w świecie młodych ludzi, w którym główną bohaterką jest dwudziestodwuletnia Sana, stażystka w redakcji. To, co ją wyróżnia spośród innych stażystów to biegła znajomość języka koreańskiego. Dzięki temu otrzymuje interesujące zlecenie na napisanie artykułu o zespole K-popowym. Oferta jednak wiąże się z wyjazdem do Korei (i tutaj miałam pierwsze spotkanie z wujkiem Google, bo K-pop, obojętnie jak brzmi, to dla mnie czarna magia, że rodzaj muzyki to nawet dziecko wie, ale dobrze dowiedzieć się więcej, skoro się o tym czyta).
Aby artykuł był rzetelny i wiarygodny dziewczyna zamieszkuje z członkami zespołu i stara się spędzać maksimum czasu w ich towarzystwie.
Biorąc pod uwagę fakt, że książka jest skierowana do młodego czytelnika, uważam że nie powinna zawierać treści, wybrzmiewających niemal jak pochwała pewnych zachowań, które raczej winny być potępiane u młodych ludzi (i nie tylko u młodych).
Literackie dziecko Julity Sarneckiej to powieść obyczajowa i romans w jednym. I muszę przyznać, że wątek romantyczny jest dość mocno rozbudowany. Sarnecka ma lekkie pióro, ale potrzeba czasu i wielu jeszcze książek żeby stała się pisarką rozpoznawalną. W tej chwili trochę się zlewa z podobnymi do niej. Bez problemu podczas czytania znajduje się błędy, które zrobiła autorka, a których nie wyłapała nawet korekta. Słabe to, przyznacie.
Jednak mimo tych niedociągnięć książka może się podobać, zwłaszcza młodzieży, która w końcu jest docelową grupą odbiorców. Wydaje mi się, że książka będzie miała tyleż zwolenników co przeciwników. Moja ocena - mając w pamięci, że jednak byłam kiedyś tam młoda i postępowanie wówczas jest naprawdę różne - plasuje się w okolicy ‘dobry’. Znaczy to tyle, że strasznej tragedii nie ma i że oczywiście zawsze mogłoby być lepiej.
“I like you, Hype Boy” to książka dość interesująca, przy okazji różnych problemów można liznąć trochę wiedzy o muzyce, kuchni oraz o kulturze odległej i w pewnym sensie egzotycznej dla nas Korei. W tym miejscu muszę dodać plusik za zamieszczony na końcu książki, bardzo przydatny słowniczek, który, zapewniam, nie jeden raz będzie Wam potrzebny.
Napisz swoją opinię