Super cena
Wieczór festiwalu i inne baśnie - Kenji Miyazawa
Lekko upośledzony chłopiec postanawia posadzić las. Na festiwalu poświęconym bóstwu gór zjawia się niespodziewany gość. Zachłanny właściciel fabryki postanawia cynicznie wykorzystać łatwowiernego słonia. Współzawodnictwo trzech zarozumiałych uczniów Niedźwiedzia Jaskiniowego znajduje tyleż komiczny, co makabryczny finał. Małe dziecko, które zgubiło drogę w śnieżycy, otrzymuje niespodziewaną pomoc.
Kenji Miyazawa, ukochany pisarz dużych i małych Japończyków, odszedł w wieku 37 lat całkowicie nieznany. Jego baśnie i wiersze zostały odkryte tuż po jego śmierci i do dziś są nieustannie wznawiane i tłumaczone na liczne języki. Urzekają pięknem języka, niezachwianą wiarą w dobro kryjące się w sercach ludzi, a także niezrównaną poetyką wykreowanych światów. Uczą, że prawdziwe szczęście nie zależy od bogactw czy zaszczytów, a tym, co po sobie zostawiamy na tym świecie, bardziej zaświadczamy o sobie niż wszelkimi doczesnymi osiągnięciami.
Przekład z języka Japońskiego: Michał Chodkowski, Lena Czesak, Wojciech Gęszczak, Sara Pieńkowska, Justyna Polak, Magdalena Rokita, Joanna Weldu
EAN: 9788366627581Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Opinie o Wieczór festiwalu i inne baśnie - Kenji Miyazawa
5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Opinia potwierdzona zakupem
Kenji Miyazawa to jeden z najważniejszych twórców japońskiej literatury, a „Wieczór festiwalu i inne baśnie" to kolejny dowód na jego wyjątkowy talent. Jestem oczarowana jego stylem pisania i tym chętniej polecam tę książkę dalej! Jest to zbiór dziewięciu krótkich opowiadań, które łączą w sobie magię baśni, filozoficzne refleksje i uniwersalne lekcje na temat życia. Znakomita propozycja na jesienno-zimowe wieczory, aby przenieść się do pięknego świata i pomyśleć nad swoją codziennością. Wydaje mi się, że największym atutem tych opowiadań jest ich ponadczasowość. Choć zostały napisane niemal sto lat temu (aż ciężko w to uwierzyć!), poruszane w nich problemy są nadal aktualne. Miyazawa z niezwykłą intuicją dostrzega ludzkie słabości, ale i nadzieje, co sprawia, że jego opowieści przemawiają do czytelników niezależnie od wieku i sytuacji życiowej. Mnie osobiście szczególnie urzekła opowieść o żabkach, które ukazują pułapki konsumpcjonizmu i niewoli materializmu. Jest to bardzo bliskie moim poglądom i uważam, że w ten niezwykle oryginalny sposób została zawarta cenna lekcja i przesłanie, aby krytycznie podejść do tego typu stylu życia. Wraz z cudownymi ilustracjami, ta książka to prawdziwy majstersztyk! Warto się z nią zapoznać.