Niepodległość ma jeden kształt - praca zbiorowa
Przegląd książki "Niepodległość ma jeden kształt"
Opis książki zaczyna się cytatem sprzed 50 lat od jednego z działaczy politycznych: "Wymieniony wykazuje niechęć wobec polityki Partii i Rządu. Przeciwdziałanie Macierewicza sięga roku 1968. W swoich wystąpieniach jest rzecznikiem zdecydowanej walki z ustrojem PRL nie wykluczając aktywności terrorystycznej".
Zgromadzone przez SB dane z 1977 r.
Zestawienie wiele lat oporu Antoniego Macierewicza przed akceptacją Polski zdeformowanej, Polski uśmierconej, pozbawionej Ducha i Dumy, siły, tożsamości i symboli narodowych, wyraził Piotrze Naimski w słowach: "Ponad czterdzieści lat to ciągły bunt Macierewicza przeciwko godzeniu się na Polskę skarlałą, Polskę uszczuploną z siły, tożsamości i narodowych symboli".
Piotr Naimski.
Tomasz Sakiewicz natomiast, opisuje Macierewicza jako polityka z krwi i kości, który płaci przede wszystkim za to, że poruszył najtrudniejsze kwestie III RP. Powiadając: "Jest politykiem z krwi i kości. Popełnia błędy, ale płaci przede wszystkim za to, że poruszył najtrudniejsze kwestie III RP".
Tomasz Sakiewicz.
Piotr Grochmalski podkreśla wo Macierewiczu jako jednym z głównych budowniczych Polski i jej bezpieczeństwa na fundamencie obecności NATO i strategicznego sojuszu z USA. Cytat: "Macierewicz jest jednym z głównych architektów budowania polskiej racji stanu i bezpieczeństwa RP na obecności NATO w Polsce i strategicznym sojuszu z USA".
Piotr Grochmalski.
Z kolei Sławomir Cenckiewicz, krytykuje długotrwałe kontakty Wiesława Chrzanowskiego z SB, podkreślając, że decyzja Macierewicza o umieszczeniu marszałka Sejmu RP na liście agentów była w pełni uzasadniona. "To wszystko - nie tylko z formalno-prawnych powodów, ale również historycznych, każe nam uznać decyzję Antoniego Macierewicza z 4 czerwca 1992 r. o umieszczeniu marszałka Sejmu RP Wiesława Chrzanowskiego na "liście agentów" za w pełni uzasadnioną i słuszną"".
Sławomir Cenckiewicz
EAN: 9788375655681
Oprawa Skórzana