Szczęśliwy zegar z Freiburga. Tom 1-2 - Robert M. Rynkowski
W zestawie
Szczęśliwy zegar z Freiburga. Tom 1
Trzynastoletni chłopiec Karol mieszka na wsi pod Suwałkami. Kiedy jego ojciec trafia do szpitala w Warszawie, chłopiec jest przerażony. Sądzi, że życie taty jest związane ze starym rodzinnym zegarem. Chłopiec za wszelką cenę pragnie odzyskać pamiątkę. W poszukiwaniach pomagają mu koleżanki ze szkoły. Razem odkrywają niezwykłe właściwości zegara z pozytywką. Okazuje się, że zegar wyprodukowano we Freiburgu jako… zegar szczęścia. Czy muzyka płynąca z pozytywki rzeczywiście może sprawić, że będziemy szczęśliwi? I czy twórca zegara Johann Krebs był tylko genialnym zegarmistrzem, a może kimś więcej?
To trzymająca w napięciu książka przygodowa: zwroty akcji, pościgi, zaskakujące wynalazki. Ale nie tylko. To także opowieść o relacjach między dziećmi: przyjaźni, ale także wrogości i uprzedzeniach, które warto przezwyciężać.
Komputer Sterna. Szczęśliwy zegar z Freiburga. Tom 2
Kontynuacja powieści "Szczęśliwy zegar z Freiburga". Kasia, Karol i Jolaka jadą do Warszawy, by wziąć udział w Szalonych Dniach Muzyki. Tam poznają Baśkę, genialną pianistkę i laureatkę zawodów informatycznych. Z kolei brat Baśki Lord Jahnky jest gwiazdą TikToka i słynnym influencerem. Chłopak zaimponuje Kasi, czym oczywiście rozzłości Karola. Na domiar złego Baśka nagle zniknie. Wiele wskazuje na to, że została porwana. Lecz kiedy przyjaciele zaczną jej szukać, okaże się, że nic nie jest takie, jakie się wydaje, a skomplikowane śledztwo doprowadzi młodych detektywów do człowieka z dredami, tajemniczego biznesmena i... genialnego wynalazcy z XIX wieku Abrahama Sterna oraz skonstruowanej przez niego maszyny liczącej. Czy „komputer” Sterna przetrwał do naszych czasów? I czy jest czymś więcej niż tylko muzealnym eksponatem? Czy internet powinien być tylko miejscem rozrywki? Co się stanie, jeśli zostanie stworzony samoświadomy komputer?
To trzymająca w napięciu książka o przyjaźni i niebezpieczeństwach internetowej popularności, o poszukiwaniu przodków, niedocenionym naukowcu i relacjach z najbliższymi.