Planer językowy. Hiszpański. Czas na konwersacje - Joanna Ostrowska
- Poziom A2-B2
Planuj i mów po hiszpańsku!
Planer językowy. Hiszpański Czas na konwersacje to propozycja dla osób, które chcą poprawić umiejętność mówienia po hiszpańsku i nabrać językowej płynności. Materiał dostosowany jest do osób średniozaawansowanych, na poziomie A2-B2, które chcą bez trudu rozpoczynać rozmowę oraz zabłysnąć znajomością hiszpańskiego w szerszym gronie. Metoda wiecznego kalendarza pozwala rozpocząć naukę języka w dowolnym momencie, bez konieczności czekania na konkretną datę.
Planer językowy to gwarancja, że twoja motywacja do nauki nie osłabnie!
Słownictwo i gramatykę poznasz przy okazji planowania codziennych spraw, a dzięki sprytnemu systemowi powtórek przećwiczysz i zapamiętasz nowy materiał raz na zawsze. Już dzisiaj rozpocznij rok regularnej nauki języka hiszpańskiego! Skończ z wymówkami i nie czekaj na nowy tydzień, rok czy specjalną okazję. Nauka wejdzie ci w nawyk i szybko rozwiąże twój język, pozwalając na swobodną komunikację po hiszpańsku.
Podział na małe porcje materiału przeznaczone do codziennej nauki sprzyja przyswajaniu materiału i szybszemu zapamiętywaniu. Podręczny format planera pozwala zabrać go ze sobą wszędzie i ułatwia korzystanie z niego w każdej wolnej chwili - w drodze do szkoły czy pracy, w domu, w podróży.
Dopasuj planer do własnych potrzeb w strefie wolnej twórczości - pisz pamiętnik, opowiadania i rysuj mapy myśli. Korzystaj ze strefy geograficzno-kulturowej - zbieraj inspiracje, zapisuj ciekawostki oraz terminy spotkań. Sprawdź nowoczesną metodę nauki, motywuj się, realizuj językowe cele krok po kroku i obserwuj efekty!
Planer językowy. Hiszpański Czas na konwersacje to:
- nauka języka hiszpańskiego na poziomie A2-B2
- roczny plan językowy
- możliwość rozpoczęcia nauki w dowolnym momencie
- podział na układ tygodniowy i miesięczny
- słownictwo i gramatyka
- potrójny system powtórek
- testy sprawdzające znajomość materiału
- cytaty i hasła motywujące
- strefa wolnej twórczości (pisz pamiętnik, opowiadania, rysuj mapy myśli)
- strefa geograficzno-kulturowa (zapisuj ciekawostki, zbieraj inspiracje)
- pomoc w określeniu celów językowych i realizacji
EAN: 9788367219747
Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego powinno się kupić nowe podręczniki do nauki obcego języka?
Książki do języka obcego stanowią podstawę w przypadku nauki kolejnego języka bądź pomoc w rozwijaniu umiejętności językowych, którego uczyliśmy się kiedyś. Podręcznik wspomaga zapoznanie się z istotnymi zasadami, a także podpowiada, co powinno się potrafić na konkretnym poziomie. Warto mieć nowy podręcznik do nauki – w publikacjach używanych zadania zwykle są już rozwiązane. Prócz tego w nowych wydaniach jest zaktualizowana wiedza na temat kraju, między innymi kto jest dziś przywódcą, wspomina się często o najnowszych i istotnych wydarzeniach, jakie miały miejsce.
Dlaczego należy uczyć się języków obcych?
Umiejętność porozumiewania się w popularnych językach obcych ma mnóstwo korzyści. Dzięki językowi angielskiemu, niemieckiemu, francuskiemu czy hiszpańskiemu można rozmawiać z różnymi ludźmi na całym świecie i poznać ich. Języki te umożliwiają uczyć się a także pracować w innym kraju, sprawdzać najnowsze newsy na zagranicznych stronach internetowych, czytać publikacje, które do tej pory nigdy nie zostały przetłumaczone na polski oraz oglądać filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową, jednak to nie wszystko. Znajomość języków obcych pozwala znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę.
Czego można się spodziewać książkach do języków obcych?
W pomocach naukowych – zarówno w podręcznikach, jak ćwiczeniach – do obcych języków jesteśmy w stanie zauważyć mnóstwo objaśnień i ćwiczenia do rozwiązywania, tekstów do przeczytania, a także płyty do słuchania z zróżnicowanymi nagraniami. Oprócz tego w podręcznikach znajdują się także słowa, jakie trzeba znać na konkretnym poziomie znajomości, odpowiedzi do licznych ćwiczeń oraz transkrypcje nagrań.
Czy możliwa jest nauka obcych języków w starszym wieku?
Duża ilość osób uważa, że osoby w wieku starszym nie mogą już uczyć się obcych języków, ponieważ nie mają już umiejętności najmłodszych, przez które potrafią bez trudności opanowują nowe słowa oraz szybko łapią zasady panujące w danym języku. Nie jest to jednak prawda – w późniejszym wieku także można uczyć się języka obcego, jednak należy poświęcić na to nieco więcej czasu oraz cierpliwości. Bez znaczenia nie jest także chęć do zyskania nowej wiedzy oraz nowych umiejętności.
Dlaczego należy zakupić nowe książki z zadaniami do nauki obcych języków?
Ćwiczenia z zadaniami do nauki obcych języków to znakomity dodatek do nauki języka. W takich ćwiczeniach można znaleźć bardzo dużą ćwiczeń, dzięki nim można szkolić swoje umiejętności pisania lub rozumienia treści na danym poziomie. Z pewnością warto kupić nowy zeszyt ćwiczeń. W egzemplarzach z drugiej ręki zadania są już rozwiązane, co nie sprzyja w nauce.
Czy można uczyć się samodzielnie obcego języka?
Nauka innego języka nie musi być droga – osoba zainteresowana uczeniem się nie musi szukać korepetytora bądź brać udział w kursie drogiej szkoły językowej. Wiele rzeczy jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, decydując się na podręcznik oraz ćwiczenia z zadaniami na właściwym poziomie. Obowiązkowa również jest ambicja, determinacja i samodyscyplina.
Jakie języki obce dobrze znać?
Najczęściej stosowanym językiem świata jest język angielski. Przez wielu pracodawców jest on uważany jako typowa kompetencja, jaką powinien mieć dziś każdy podwładny. Pożądane przez pracodawców są także takie języki jak: hiszpański, niemiecki, francuski, a także chiński (mandaryński), arabski czy hindi. Zdolność porozumiewania się w innych językach jest bardzo istotna dla pracodawców. Oprócz tego można znaleźć także pracę, gdzie ważny jest język norweski, szwedzki czy czeski.
Czy znajomość języków obcych jest obecnie ważna?
Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo cenna. Języki przydają się w trakcie różnego rodzaju wyjazdów, umożliwiają na branie udziału w obozach, pojechać na wakacje bądź wybrać się na studia za granicą, a później zdecydować się tam na pracę. Ponadto mnóstwo polskich przedsiębiorstw oczekuje znajomości minimum jednego języka – zazwyczaj angielskiego – na średnio zaawansowanym bądź wysokim poziomie. Umiejętność porozumiewania się w języku obcym pozwala znaleźć dobrze płatną pracę, rozmawiać z osobami z innych państw i realizować się za granicą.
W jaki sposób w pojedynkę uczyć się innych języków?
Aby we właściwy sposób uczyć się w domu języków obcych, powinno się zakupić podręczniki z ćwiczeniami na odpowiednim poziomie a także popularny słownik. Zanim rozpocznie się naukę, powinno się poznać zapis fonetyczny konkretnych liter. Potem już można zacząć naukę, a przy tym regularnie wykorzystywać podręcznik i ćwiczenia. Warto kupić także książkę ze słówkami i wyrażeniami, jakie warto znać na danym poziomie, a także czytać książki i słuchać muzyki oraz oglądać filmy w oryginale.