Planer językowy. Czas na niemiecki w.3jezy - Magdalena Piotrowska
- Poziom A2-B1
Planer językowy. Czas na niemiecki to wyjątkowa propozycja dla osób, które chcą połączyć naukę niemieckiego z codziennym planowaniem, inspirowaniem i realizacją celów. Wykorzystanie metody wiecznego kalendarza pozwala rozpocząć korzystanie z niego w dowolnym momencie, bez konieczności czekania na konkretną datę. Materiał dostosowany jest do początkujących użytkowników języka niemieckiego, na poziomie A2-B1, szukających motywacji, natchnienia i pomysłów do dalszej nauki.
Już dzisiaj rozpocznij rok regularnej nauki języka niemieckiego! Skończ z wymówkami i nie czekaj na nowy tydzień, rok czy specjalną okazję. Ucz się nowego słownictwa i gramatyki oraz ćwicz pamięć w potrójnym systemie powtórek i sprawdzaj wiedzę w testach podsumowujących materiał z kilku tygodni. Nauka wejdzie ci w nawyk i szybko zauważysz pozytywne rezultaty swoich działań.
Podział na małe porcje materiału przeznaczone do codziennej nauki sprzyja przyswajaniu materiału i szybszemu zapamiętywaniu. Podręczny format ułatwia korzystanie z planera w każdej wolnej chwili - w drodze do szkoły czy pracy, w domu, w podróży - można go zabrać ze sobą wszędzie.
Kalendarz z podziałem tygodniowym i miesięcznym świetnie sprawdzi się również do prywatnego planowania. Dostosuj planer do własnych potrzeb w strefie wolnej twórczości - pisz pamiętnik, opowiadania i rysuj mapy myśli. Korzystaj ze strefy geograficzno-kulturowej - zbieraj inspiracje, zapisuj ciekawostki oraz terminy spotkań. Sprawdź nowoczesną metodę nauki, motywuj się, realizuj językowe cele krok po kroku i obserwuj efekty!
- Planer językowy. Czas na niemiecki to:
- nauka języka na poziomie A2-B1
- roczny plan językowy
- możliwość rozpoczęcia nauki w dowolnym momencie
- podział na układ tygodniowy i miesięczny
- słownictwo i gramatyka
- potrójny system powtórek
- testy sprawdzające znajomość materiału
- cytaty i hasła motywujące
- strefa wolnej twórczości (pisz pamiętnik, opowiadania, rysuj mapy myśli)
- strefa geograficzno-kulturowa (zapisuj ciekawostki, zbieraj inspiracje)
- pomoc w określeniu celów językowych i realizacji
EAN: 9788367219785
Najczęściej zadawane pytania
Czy można uczyć się języków obcych w starszym wieku?
Wiele ludzi sądzi, że osoby w wieku starszym nie mogą już zabrać się za naukę języków obcych, gdyż nie mają już umiejętności dzieci, przez które potrafią bez trudności opanowują kolejne słowa oraz błyskawicznie rozumieją reguły panujące w danym języku. To jednak nieprawda – w starszym wieku także można nauczyć się języka obcego, jednak należy przeznaczyć na to zdecydowanie więcej czasu oraz cierpliwości. Bez znaczenia nie jest również motywacja do zdobycia nowych informacji oraz nowych umiejętności.
Książki do nauki do języka obcego do szkoły podstawowej i średniej.
Wśród naszych produktów można zaopatrzyć się w wiele różnorakich wydań do nauki języków obcych. Posiadamy podręczniki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dla zupełnie początkujących, nieco bardziej zaawansowanych i osób mających wyższy poziom. Nasze publikacje do języków obcych stosuje się zarówno na zajęciach w szkole, na szkoleniach, jednak będą odpowiednie również i w trakcie samodzielnej nauki.
W jakim wieku powinno się zacząć uczyć się języków obcych?
Naukę innego języka najlepiej zacząć jak najwcześniej. To właśnie najmłodsi mają najlepsze predyspozycje do nauki obcych języków. Najmłodsi znacznie prędzej potrafią zapamiętać nowe słowa a z czasem nie zapominają ich, łatwiej idzie im nauka czasów lub deklinacji, a także – inaczej niż osoby dorosłe – potrafią nauczyć się poprawnej wymowy i właściwego akcentu, dlatego mówią a także rozumieją prawie jak ludzie, którzy na co dzień mieszkanie w innym państwie.
Czy jest możliwe uczyć się samodzielnie języka obcego?
Nauka obcego języka nie musi być kosztowna – człowiek zainteresowany uczeniem się nie musi zatrudnić korepetytora albo brać udział w kursie drogiej szkoły językowej. Mnóstwo rzeczy potrafimy wykonać samodzielnie, decydując się na podręcznik i zeszyt ćwiczeń na odpowiednim poziomie. Obowiązkowa również jest determinacja, ambicja i samodyscyplina.
Które języki obce najlepiej znać?
Najczęściej nauczanym językiem świata jest angielski. Przez ogromną liczbę pracodawców jest on traktowany jako typowa kompetencja, jaką powinien mieć obecnie każdy pracownik. Pożądane przez pracodawców są również między innymi: hiszpański, niemiecki, francuski, a także mandaryński, arabski czy hindi. Zdolność porozumiewania się w tych językach jest niezwykle istotna dla pracodawców. Oprócz tego można zdobyć również ofertę pracy, gdzie istotny jest język szwedzki, norweski i czeski.
Z jakiego powodu warto zakupić nowe podręczniki do nauki obcego języka?
Książki do języka obcego to podstawa w przypadku nauki nowego języka albo pomoc w szlifowaniu umiejętności językowych, którego uczyliśmy się kiedyś. Podręcznik wspomaga poznanie ważnych zasad, a także podpowiada, co należy potrafić na danym poziomie. Warto mieć swój własny podręcznik do nauki – w publikacjach używanych ćwiczenia często są już rozwiązane. Ponadto w najnowszych egzemplarzach jest aktualizowana wiedza związana z danym krajem, na przykład kto jest obecnie przywódcą, wspomina się często o najnowszych i ważnych wydarzeniach, jakie się wydarzyły.
Jak samodzielnie uczyć się innych języków?
Aby poprawnie uczyć się samemu obcych języków, warto kupić podręczniki z ćwiczeniami na właściwym poziomie oraz zalecany słownik. Jeszcze przed rozpoczęciem nauki, powinno się zanotować gdzieś zapis fonetyczny danych liter. Następnie już można przejść do naukę, a przy tym regularnie wykorzystywać podręcznik i książkę z ćwiczeniami. Należy kupić także książkę ze słowami i wyrażeniami, które należy znać na konkretnym poziomie, a także czytać i słuchać jak najwięcej w języku, którego się uczymy.
Oprawa Skórzana