Zagubiony Świetlik. Заблудившийся Светлячок w wersji dwujęzycznej dla dzieci - Adam Święcki
Język rosyjski dla dzieci
Stary las, świadek wielu niesamowitych historii, dzieli się nimi z młodym czytelnikiem.
Świetlik, mały leśny duszek, gubi się w lesie. Zazwyczaj to on pomaga zbłąkanym. Czy jednak uda mu się samemu wydobyć z tarapatów? W mroku czyha wiele nieznanych stworzeń. Jak znaleźć przyjaciół i nie wpaść w pułapki wrogów?
Świetlik, ognik, duszek bagienny to postać z ludowych wierzeń słowiańskich, zamieszkująca lasy i bagna. Świecąc żółtym światłem, wskazywał dobrym ludziom drogę, a złych sprowadzał na manowce.
Książka Zagubiony Świetlik w wersji dwujęzycznej umożliwia naukę języka
rosyjskiego dzieciom, które już potrafią czytać.
Warto skorzystać z tej atrakcyjnej formy nauki. Książka stanowi znakomitą edukacyjną pomoc, dając dziecku dobre podstawy do nabycia umiejętności czytania hiszpańskich tekstów ze zrozumieniem.
Języka można uczyć się również przez zabawę, a w środku znajdziesz:
- wykreślanki,
- rebusy,
- zagadki.
Do książki możesz pobrać bezpłatne nagranie.
Historia zagubionego Świetlika w wersji AUDIO została przygotowana
w trzech wersjach:
- nagranie w wersji dwujęzycznej,
- nagranie w wersji rosyjskiej,
- nagranie w wersji polskiej.
Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę.
Adam Święcki – ilustrator, scenarzysta i rysownik komiksowy. Tworzy dla dzieci: seria książek „Gdzie, jak, dlaczego?” o małym chłopcu z wielką wyobraźnią, „Trochę hałasu z głębi lasu” – komiksy dla najmłodszych. Publikuje też dla dorosłych: „Gaia”, „Przebudzone legendy” (cykl oparty na mało znanych polskich legendach i podaniach). Obecnie mieszka w Trójmieście, gdzie łowi w morzu nowe pomysły.
Sięgnij po naszą propozycję
aktywnej nauki języka rosyjskiego poprzez zabawę!
EAN: 9788381752220
Najczęściej zadawane pytania
Czy warto uczyć się języków obcych w starszym wieku?
Duża ilość osób uważa, że osoby w wieku starszym nie mogą już uczyć się obcych języków, ponieważ nie posiadają już zdolności dzieci, dzięki którym potrafią bez trudności zapamiętują kolejne słówka oraz szybko łapią zasady panujące w konkretnym języku. To jednak nieprawda – w późniejszym wieku również można nauczyć się języka obcego, ale trzeba poświęcić na to nieco więcej czasu oraz cierpliwości. Bez znaczenia nie jest także motywacja do zdobycia nowej wiedzy oraz nowych umiejętności.
Jakie języki obce warto znać?
Najpopularniejszym językiem świata jest angielski. Przez ogromną liczbę właścicieli firm jest on traktowany jako standardowa kompetencja, jaką powinien mieć dziś każdy zatrudniony. Cenne dla pracodawców są również między innymi: niemiecki, francuski, hiszpański, a także chiński (mandaryński), arabski czy hindi. Zdolność porozumiewania się w obcych językach jest bardzo istotna dla właścicieli firm. Ponadto można znaleźć także pracę, gdzie istotny jest język czeski, norweski i szwedzki.
Jaki wpływ na rozwijanie się malucha ma nauka języków obcych?
Regularna nauka języka obcego ma ważny wpływ na rozwijanie się, zwłaszcza w przypadku najmłodszych uczniów. Maluchy, które naucza się języka obcego rozwijają swoją pamięć i koncentrację, i również poszerzają horyzonty, zyskują ciekawą wiedzę o świecie oraz kształcą społeczną świadomość. Prócz tego nauka nowych słów nakłania umysł do pracy, co skutecznie opóźnia wystąpienie różnych chorób, na przykład Alzheimera.
Czy jest możliwe uczyć się samodzielnie obcego języka?
Nauka innego języka nie musi być kosztować fortuny – osoba zainteresowana uczeniem się nie musi szukać korepetytora lub zapisywać się do kosztownej szkoły językowej. Sporo rzeczy jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, decydując się na podręcznik oraz ćwiczenia z zadaniami na właściwym poziomie. Konieczna także jest determinacja, ambicja i samodyscyplina.
Czy umiejętność porozumiewania się w innym języku jest obecnie ważna?
Umiejętność porozumiewania się w innym języku jest obecnie bardzo istotna. Języki przydają się w trakcie różnorakiego rodzaju wyjazdów, umożliwiają na branie udziału w koloniach, pojechać na wakacje bądź wyjechać na studia za granicą, a później zdecydować się tam na pracę. Ponadto mnóstwo polskich firm wymaga znajomości minimum jednego języka – zwykle angielskiego – na średnim albo wysokim poziomie. Umiejętność porozumiewania się w języku obcym pozwala znaleźć interesującą pracę, porozumiewać się z ludźmi z innych państw oraz spełniać marzenia za granicą.