Gra językowa Hiszpański El Creahistorias - ELI & ET TOI
Gra językowa El Creahistorias - edukacyjna gra karciana typu storytelling do nauki hiszpańskiego - karty do opowiadania historii - gra na mówienie rozwijająca umiejętność opowiadania.
Gra z instrukcjami w językach hiszpańskim i polskim.
El Creahistorias to kreatywna gra edukacyjna polegająca na układaniu zdań i historyjek, której celem jest ćwiczenie umiejętności budowania wypowiedzi po hiszpańsku, pogłębienie znajomości słownictwa, zasad gramatyki i hiszpańskiej składni, a także kompozycji wypowiedzi i stylu.
Charakter gry (wiodący typ gry): karciana, gra w karty
Poziom trudności: podstawowy i średnio zaawansowany (A2-B1)
Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, nastolatki, młodzież, dorośli
Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 6 (w tym rywalizacja indywidualnych graczy lub grup)
Podstawowa forma rozgrywki: Do dyspozycji graczy są karty z ilustracjami ludzi, zwierząt, miejsc, przedmiotów i czynności. Zawodnicy losują po jednej karcie z każdego rodzaju i układają przy ich pomocy zdania mające utworzyć historie. Gracz lub grupa, która pierwsza ułoży kompletne zdanie lub opowiadanie, odczytuje je i otrzymuje punkt. Zwycięzcą zostaje gracz lub grupa, która uzbiera najwięcej punktów.
W bardziej zaawansowanej formie rozgrywki gracze wykonują rzuty kostkami wskazującymi czas gramatyczny opowiadania oraz jego zabarwienie gatunkowe: dramático / romántico / comedia / acción / misterio / terror / fantasía / ciencia ficción / cómico.
Tematyka i cele językowe:
• ćwiczenie umiejętności budowania wypowiedzi po hiszpańsku,
• pogłębienie znajomości słownictwa,
• pogłębienie znajomości zasad gramatyki (w tym stosowania czasowników, rodzajników, przyimków, form składniowych),
• ćwiczenie kompozycji wypowiedzi i stylu,
• ćwiczenie wyobraźni i kreatywności.
Gra znajduje zastosowanie:
- w nauczaniu języka hiszpańskiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 4 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasie 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 5 do 8),
- w szkole ponadpodstawowej (liceum, technikum) w klasach 1 i 2,
- w szkołach językowych realizujących kursy języka hiszpańskiego na poziomach A2 - B1,
- w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka hiszpańskiego).
Możliwość wykorzystania w edukacji zdalnej: Gra w uproszczonej formie może być stosowana w nauczaniu online poprzez użycie funkcji platform e-learningu umożliwiających przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym.
Dodatkowe korzyści: Gra językowa El Creahistorias doskonali sprawności umysłowe takie jak koncentracja i pomysłowość oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.
Instrukcje: obok instrukcji w języku hiszpańskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
- wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
- propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.
Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, hiszpańskojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.
Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Marco común europeo de referencia para las lenguas) - poziom A2-B1
Zestaw zawiera:
-122 karty z ilustracjami i słówkami z kategorii tematycznych: personas / animales / lugares / objetos / verbos,
-10 kart specjalnych typu Joker,
-kostkę do gry z czasami gramatycznymi,
-kostkę do gry wskazującą styl opowiadania,
-60 żetonów,
-instrukcje w językach hiszpańskim i polskim.
Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853630001
EAN: 9788853630001Najczęściej zadawane pytania
Jakim sposobem w pojedynkę uczyć się języków obcych?
Aby poprawnie uczyć się w domu innych języków, powinno się kupić podręczniki z ćwiczeniami na właściwym poziomie oraz zalecany słownik. Jeszcze przed rozpoczęciem nauki, warto zanotować gdzieś zapis fonetyczny danych liter. Następnie już można rozpocząć naukę, i regularnie stosować podręcznik i ćwiczenia. Powinno się zakupić również książkę ze słówkami i wyrażeniami, które warto znać na konkretnym poziomie, a także czytać książki i słuchać muzyki oraz oglądać filmy w oryginale.
Czy powinno się uczyć języka obcego w domu?
Nauka języka obcego nie musi być kosztowna – osoba zainteresowana uczeniem się nie ma obowiązku zatrudnić korepetytora bądź zapisywać się do kosztownej szkoły językowej. Wiele rzeczy potrafimy wykonać samodzielnie, decydując się na podręcznik oraz ćwiczenia z zadaniami na właściwym poziomie. Konieczna również jest samodyscyplina, determinacja i ambicja.
Kiedy powinno się rozpocząć naukę obcego języka?
Naukę języka obcego powinno się rozpocząć bardzo wcześnie. To właśnie najmłodsi posiadają najlepsze umiejętności do nauki obcych języków. Maluchy znacznie szybciej potrafią zapamiętać kolejne słowa i z czasem nie zapominają ich, łatwiej idzie im uczenie się czasów czy deklinacji, a także – inaczej niż dorośli – mogą nauczyć się poprawnej wymowy i poprawnego akcentu, dlatego brzmią a także pojmują prawie jak ludzie, którzy codziennie żyją w innym państwie.
Jakim sposobem zakupić podręczniki do nauki języka obcego?
Oferujemy wiele różnych podręczników oraz ćwiczeń do nauczania języka obcego, jakie każdego dnia znajdują zastosowanie w przedszkolu, szkole i na szkoleniu. Sporo z naszych publikacji do nauki języka sprawdza się również do samodzielnej nauki. Można je szybko zakupić przez cały rok. Wystarczy znaleźć odpowiednie publikacje, zamieścić je w koszu, a potem kliknąć na niego oraz złożyć zamówienie.
Czy warto uczyć się języka obcego w starszym wieku?
Duża ilość ludzi sądzi, że osoby w starszym wieku nie mogą już zabrać się za naukę obcych języków, bo nie mają już zdolności maluchów, dzięki którym potrafią bez trudności opanowują kolejne słówka i szybko rozumieją reguły jakie panują w danym języku. To jednak nieprawda – w starszym wieku także można uczyć się języka obcego, ale trzeba przeznaczyć na to trochę więcej czasu oraz cierpliwości. Bez znaczenia nie jest także ambicja do zyskania nowych informacji i nowych umiejętności.
Jakie obce języki najlepiej znać?
Najpopularniejszym językiem świata jest angielski. Przez wielu pracodawców jest on uważany jako standardowa umiejętność, jaką powinien mieć obecnie każdy zatrudniony. Cenne dla pracodawców są także między innymi: niemiecki, francuski, hiszpański, a także mandaryński, hindi czy arabski. Zdolność porozumiewania się w obcych językach jest bardzo ważna dla właścicieli firm. Oprócz tego można zdobyć również stałe zajęcie, gdzie istotny jest język norweski, szwedzki czy czeski.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.