DARMOWA DOSTAWA do Paczkomatów od 40,00 zł

Twój znak zodiaku, a książki, które powinieneś zabrać ze sobą na wakacje

2021-08-02
Twój znak zodiaku, a książki, które powinieneś zabrać ze sobą na wakacje

W ogromie nowości wydawniczych nie jest trudno się pogubić. Z tego powodu, dziś mamy dla Ciebie świetną zabawę, dzięki której odnajdziesz tytuły, które mogą Ci się spodobać. Podstawą naszego wyboru jest charakterystyka znaku zodiaku. Co będzie najlepsze dla wrażliwego Raka, a co dla chodzącego własnymi ścieżkami Wodnika? Sprawdź, co powinieneś przeczytać tego lata!

BARAN

Osoby urodzone pod znakiem Barana uwielbiają stawiać czoła nowym wyzwaniom. Są osobami odważnymi i poszukującymi przygód. Uwielbiają być w ruchu i zdobywać nową wiedzę, dlatego pierwszą pozycją, jaką proponujemy dla zodiakalnego Barana, jest Sapiens. Od zwierząt do bogów autorstwa Yuvala Noaha Harariego. W jednej książce znajdziesz przekrojową historię człowieka od chwili, gdy zamieszkiwał jaskinię, po czasy, gdy podróżuje w kosmos. Lektura ta przyniesie Ci wiele interesujących informacji, a wszystko to podane w przystępnej i ciekawej formie. Zatem pozycja idealna dla niecierpliwych poszukiwaczy nowej wiedzy.

Dla inteligentnego Barana proponujemy także oryginalny i niebanalny debiut literacki piosenkarki Mery Spolsky - Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj. Ta lektura niesie ze sobą zabawę słowami i dzikie fikołki z wyobraźnią, co dla nieumiejącego usiedzieć w miejscu Barana będzie pozycją idealną. Jest to historia dwudziestokilkuletniej Marysi, która usilnie próbuje uporządkować chaos w swojej głowie. Czytelnik może jej towarzyszyć na kolejnych randkach, gdzie narratorka przedstawia niecodzienny punkt widzenia na temat relacji damsko-męskich. Tytuł ten stał się także okazją dla autorki do sportretowania współczesnego pokolenia młodych kobiet.

BYK

Osoby spod znaku Byka cenią sobie komfort w życiu. Lubią dobrze zjeść i dobrze wyglądać. Dobra materialne są dla nich ważne, stąd poświęcają sporo energii, aby je zdobyć i utrzymać wygodny poziom życia. Byk jest niezwykle poukładany i działa zgodnie z planem, zatem idealną lekturą dla niego jest książka Liderzy. 30 inspirujących rozmów z największymi liderami naszych czasów autorstwa Davida Rubensteina. Możesz w niej przeczytać między innymi rozmowę ze współtwórcą Microsoftu, założycielem marki Nike, dyrektorem generalnym Google oraz z wieloma innymi wpływowymi i bogatymi ludźmi. Z pewnością znajdziesz wśród nich wiele inspiracji do własnego poszerzania wiedzy i… majątku.

Skoro dobra materialne są dla Byka ważne, z pewnością spodoba mu się także historia pewnego obrazu, który zaginął podczas ataku terrorystycznego w jednym z muzeów w Nowym Jorku. Ten niezwykły skarb zdobył pewien chłopiec, dla którego stał się symbolem utraconego życia. Szczygieł pisarki Donny Tartt to pozycja idealna dla osób spod znaku Byka.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta są ciekawskie i cenią sobie własną niezależność. Spodoba im się książka Kobiety z obrazów autorstwa Małgorzaty Czyńskiej. Jest to zbiór niezwykle ciekawych historii kobiet, które namalowały jedne z najbardziej znanych obrazów lub stały się dla nich inspiracją. Portrety Tamary Łempickiej czy Gali Dali, która kierowała karierą swojego męża, z pewnością zainteresują wszystkie osoby spod znaku Bliźniąt.

Bliźnięta nie lubią nudy, zatem drugą pozycją, która będzie dla nich idealna, jest Weekend Sherri Smith. To trzymający w napięciu thriller, który przedstawia historię grupy kobiet wybierających się na weekend do zacisznego SPA. Jak możesz się domyślać, mroczne sekrety, które wyjdą na jaw, nie pomogą w spokojnym odpoczynku.

RAK

Osoby spod znaku Raka łączą w sobie ogromną wrażliwość z dość chaotycznym usposobieniem. Ich charakter jest mocno skomplikowany podobnie jak bohaterów powieści Normalni ludzie, znakomitej pisarki młodego pokolenia - Sally Rooney, którzy nieustannie poszukują szczęścia i miłości. Obarczeni społecznymi wymaganiami nie zawsze są w stanie udźwignąć stawiane przed nimi wyzwania. Pozycja ta z pewnością spodoba się nadwrażliwym Rakom.

Jeśli nazwisko pisarki niewiele Ci mówi, przeczytaj nasz wpis: Sally Rooney - specjalistka od skomplikowanych relacji.

Osoby urodzone na przełomie czerwca i lipca lubią także rozpamiętywać przeszłość i zaczytywać się w książkach historycznych, zatem drugą polecaną pozycją jest Sanditon – niedokończona powieść Jane Austen, na podstawie której powstał ciepło przyjęty serial telewizyjny. To prawdziwa gratka dla miłośniczek twórczości tej pisarki.

LEW

Lwy są prawdziwymi indywidualistami, którzy lubią być w centrum uwagi. Na wakacyjne wyjazdy polecamy dla nich zbiór fenomenalnych esejów Mężczyźni objaśniają mi świat. Uznana filozofka i feministka - Rebecca Solnit, po raz kolejny stawia czoła utartym schematom, które wiążą kobiety w męskim dyskursie.

Jak przystało na Lwy, osoby spod tego znaku są odważne i pewne siebie, zatem powinna je zaciekawić książka Jestem mordercą Maxa Czornyja. Jest to mrożąca krew w żyłach opowieść o seryjnym mordercy pisana z jego perspektywy! Książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

PANNA

Panny uwielbiają porządek. Są także niezwykle ciekawe i chętnie pogłębiają swoją wiedzę w każdej dziedzinie. Nic dziwnego, że tak dobrze czują się w bibliotece. Specjalnie dla nich polecamy książkę Biblioteka o północy Matt Haig. Gdy wybija północ, biblioteka staje się miejscem, w którym spotykają się różne rzeczywistości i losy osób, które mogły się wydarzyć. Trafia do niej Nora Seed i otrzymuje możliwość nowego życia i dokonania całkiem innych wyborów.

W swoim uporządkowaniu Panny dostrzegają szczegóły, które zazwyczaj innym umykają. To właśnie dlatego wierzymy, że jeszcze przed zakończeniem fabuły odkryją zagadkę ukrytą na kartach powieści Katarzyny Bondy pod wymownym tytułem - Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. To najtrudniejsze śledztwo w karierze Meyera, zatem idealne dla osób spod znaku Panny.

WAGA

Osoby spod znaku Wagi są towarzyskie, inteligentne i cechuje je ciekawość świata. Uwielbiają także dyskutować, dlatego idealną książką na wakacje jest Reset. Świat na nowo dziennikarki Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Będziesz mógł przeczytać w niej rozmowy z dziennikarzami, znawcami kultury, artystami, inżynierami, o tym, co obecnie dzieje się wokół nas, czyli o pandemii. Niezwykle aktualna i ciekawa pozycja, która Wagom z pewnością przypadnie do gustu.

Ogromną ciekawość Wag zaspokoi także interesujący reportaż Podziemie. Największy zamach w Tokio. Jego autorem jest Haruki Murakami - uznany japoński prozaik. Jest to historia przerażającego zamachu członków sekty Aum, którzy w 1995 roku rozpylili trujący sarin w tokijskim metrze. Jak przystało na świetnego pisarza, Murakami nie przedstawia jedynie faktów, ale także stara się zrozumieć motywy sprawców.

Sprawdź, jakie tematy Murakami poruszał w swoim zbiorze opowiadań Pierwsza osoba liczby pojedynczej! Przeczytaj nasz wpis: Tęsknota, muzyka i wiersze, czyli o czym opowiada w swojej nowej książce Haruki Murakami.

SKORPION

Osoby spod znaku Skorpiona cechuje odwaga, wytrwałość i nierzadko sprzeczne emocje. Pozycją idealną dla nich na wakacje jest doskonały reportaż Jessiki Bruder Nomadland. W drodze za pracą. Jego bohaterami są ludzie, którzy w wyniku kryzysu z 2008 roku tracą pracę, dom, ale nie załamują się, tylko rezygnują z komfortu i wyruszają w drogę. Pozycja ta jest także ostrym komentarzem do współczesności nadal pełnej nierówności i niewolniczej pracy.

Drugą pozycją dla wielbicieli zagadek spod znaku Skorpiona jest książka Ekstremista, której autorem jest Remigiusz Mróz. Doskonała lektura na plaże i do pociągu. Historia zaginionej maturzystki z Opola wciągnie Cię od samego początku.

STRZELEC

Strzelca cechuje optymizm. Jest niezwykle otwarty na to, co nowe i egzotyczne. Lubi podróżować, zatem pozycją idealną na letnie dni będzie dla niego książka Polacy Last Minute. Sekrety pilotów wycieczek autorstwa Justyny Dżbik-Kluge. Zaspokoi ona ciekawość drzemiącą w Strzelcach. Będą mogli dowiedzieć się więcej o Polakach na wakacjach, którzy traktują ten czas w niezwykły i niecodzienny sposób.

Inną pozycją dla indywidualistów spod znaku Strzelca jest Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, psycholożki i felietonistki - Natalii de Barbaro. Stanowi szersze spojrzenie na kobiety i ich stosunek do samych siebie. Autorka jest psychologiem społecznym, co sprawia, że jej wnioski są zaskakująco trafne i stanowią nierzadko krytykę kobiet ograniczających swój potencjał przez podejmowanie zbyt wielu społecznych ról na raz.

KOZIOROŻEC

Koziorożec ma duże wyczucie sprawiedliwości i porządku. Osoby spod tego znaku są odpowiedzialne, choć w głębi duszy lubią dobrą zabawę. Z tego powodu wybraliśmy dla nich dwie niezwykłe pozycje, które z pewnością umilą im letni odpoczynek. Pierwszą z nich jest książka uznanego autora kryminałów Harlana Cobena Niewinny. Matt Hunter popełnia błąd i zabija człowieka. Z tą traumą nie może sobie poradzić. Kiedy w końcu jego życie wychodzi na prostą, staje się elementem intrygi, której nie może zrozumieć.

Z kolei Tęsknota za innym światem Ottessy Moshfegh jest fenomenalnym zbiorem opowiadań jednej z najciekawszych amerykańskich pisarek. Momentami groteskowa, a momentami niezwykle czuła narracja doskonale przedstawia ułomną kondycję współczesnego człowieka, a wszystko to okraszone jest absurdalnym humorem autorki.

Zaintrygowany? Przeczytaj nasz artykuł: Samotność 2.0, czyli Mój rok relaksu i odpoczynku Ottessy Moshfegh!

WODNIK

Dziewczyna, kobieta, inna autorstwa Bernardine Evaristo nagrodzona została Bookerem w 2019 roku. Przedstawia dwanaście niezwykłych historii kobiet na przestrzeni różnych epok. Jest to powieść o kobietach, o ich sile i ułomnościach, która na pewno spodoba się osobom spod znaku Wodnika, kroczącym własnymi ścieżkami. Spojrzenie na historię dwunastu kobiet odkryje przed nimi tajemnice kobiecej natury.

Zodiakalne Wodniki nie lubią rutyny i oklepanych rozwiązań, a tych z pewnością nie odnajdą w fenomenalnej powieści Wizyta Helen Phillips. Jest to thriller, który zmrozi Wam krew w żyłach. Kiedy Molly sama zostaje z dziećmi w domu, w nocy słyszy niepokojące dźwięki, które wskazują na intruza. Powieść łączy w sobie trafne obserwacje na temat rodzicielstwa z czarnym humorem i groteską. Mieszanka wybuchowa dobra na każde wakacje.

RYBY

Ryby mają artystyczną duszę i często żyją we własnym świecie, dlatego z pewnością spodoba im się tomik poezji Lany Del Rey - Violet robi mostek na trawie. Jest to niezwykle intymny i emocjonalny zbiór trzydziestu wierszy. Cała książka przeplatana jest zdjęciami autorki, co razem tworzy doskonały portret twórczości piosenkarki i poetki.

Dla osób spod znaku Ryb polecamy również najsłynniejszą powieść Joan Didion - Rok magicznego myślenia. Autorka z niezwykłą wrażliwością przedstawia najbardziej graniczne doświadczenia w swoim życiu. Do napisania tej powieści zainspirowała ją choroba córki i śmierć męża. Jest zatem próbą poradzenia sobie z osobistą tragedią i żałobą. Wrażliwe Ryby z pewnością zaciekawi ta pozycja.

Każdy znak ma swoje preferencje lekturowe wynikające z usposobienia i charakteru. Wszystkie książki polecane w artykule znajdziesz w naszej księgarni online, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo także innych ciekawych i inspirujących lektur, idealnych na letnie wakacje. Zachęcamy do zapoznania się z kategorią książek kieszonkowych, które sprawdzą się na podróż i nie zajmą wiele miejsca w wakacyjnej torbie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel