DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA, KAUFLAND, DINO, SHELL OD 49,9 ZŁ
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Polecamy książki! Czerwcowe wybory naszego zespołu

2024-06-05
Polecamy książki! Czerwcowe wybory naszego zespołu

Czerwiec w naszej księgarni to czas, kiedy chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi ulubionymi książkami. Każdy z naszych pracowników ma swoje pasje i zainteresowania, co sprawia, że nasza oferta jest tak różnorodna. Poznajcie Kasię, Piotra, Weronikę i Michała oraz ich książkowe rekomendacje na ten miesiąc.


Kasia - Specjalistka od Young Adult

Kasia jest naszą ekspertką od literatury młodzieżowej. Zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami, potrafi wybrać książki, które porwą serca młodych czytelników. Kasia uwielbia dynamiczne historie pełne emocji, przygód i pierwszych miłości.
Polecane książki na czerwiec:


“Fala” - Maria Krasowska

“Fala” Marii Krasowskiej to emocjonująca powieść o przetrwaniu i miłości w ekstremalnych warunkach. Historia Sydney i Paris, którzy spędzali wspaniałe wakacje na Bali, zmienia się w koszmar, gdy nadciąga tsunami. Sydney i Elvis, którzy normalnie się nie dogadywaliby, muszą teraz współpracować, aby przeżyć. Autorka umiejętnie buduje napięcie i wprowadza czytelnika w trudną walkę bohaterów z żywiołem, ale także z własnymi emocjami. To książka pełna akcji, ale i wzruszeń, która pokazuje, jak cienka jest granica między nienawiścią a miłością. Polecam dla miłośników dynamicznych i poruszających historii.

“Fourth Wing. Czwarte Skrzydło (edycja specjalna)” - Rebecca Yarros

“Fourth Wing. Czwarte Skrzydło” Rebeki Yarros przenosi nas do brutalnego świata wojskowej uczelni dla jeźdźców smoków. Violet Sorrengail, zamiast spokojnego życia wśród książek, musi stawić czoła niebezpieczeństwom Kwadrantu Jeźdźców. Autorka kreuje fascynujący i niebezpieczny świat, w którym każda decyzja może oznaczać życie lub śmierć. Violet, mimo swojej kruchości, musi polegać na sprycie i inteligencji, by przetrwać. Powieść pełna jest napięcia, niespodziewanych zwrotów akcji i tajemnic. To dynamiczne i wciągające fantasy, które przyspiesza bicie serca od pierwszych stron do samego końca. Idealna propozycja dla fanów pełnych akcji i emocji opowieści fantasy.

Aktualnie czytam:

“Dwór cierni i róż T.3,5 Dwór szronu i blasku…” - Sarah J. Maas

Obecnie czytam “Dwór szronu i blasku gwiazd” Sarah J. Maas. Akcja powieści toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z “Dworu skrzydeł i zguby”. Feyre i Rhys odbudowują Dwór Nocy oraz miasto zniszczone podczas wojny. Nadzieję przynosi nadchodzące Przesilenie Zimowe, ale duchy przeszłości nadal nie dają o sobie zapomnieć. Feyre odkrywa, że jej bliscy są bardziej poranieni, niż przypuszczała, co może wpłynąć na przyszłość Dworu. To wzruszająca opowieść o odbudowie i nadziei, idealna dla fanów serii.Piotr - Mistrz poradników biznesowych i książek popularnonaukowych

Piotr to nasz specjalista od literatury biznesowej i popularnonaukowej. Zawsze poszukuje nowych sposobów na rozwój osobisty i zawodowy, co sprawia, że jego wybory są inspirujące i praktyczne.


Polecane książki na czerwiec:


“Mózg na detoksie” - David Perlmutter, Austin Perlmutter, Kristin Loberg

“Mózg na detoksie” to fascynująca analiza współczesnego świata pełnego bodźców, które w perfidny sposób manipulują naszymi umysłami. Autorzy, David i Austin Perlmutter oraz Kristin Loberg, prezentują wyniki najnowszych badań naukowych, pomagając zrozumieć, dlaczego czujemy się przytłoczeni, samotni i zalęknieni. Książka oferuje praktyczne narzędzia do przeprogramowania mózgu, w tym techniki mindfulness, medytację oraz zdrowe nawyki żywieniowe. Znakomitym dodatkiem jest dziesięciodniowy program treningowy, który pomaga wprowadzić pozytywne zmiany w życiu. Ta przełomowa książka daje nadzieję na zdrowsze i bardziej świadome życie, czyniąc ją lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce odzyskać kontrolę nad swoim umysłem i ciałem.

“Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości” - Anna Lembke

“Niewolnicy dopaminy” Anny Lembke to wnikliwa analiza neurobiologicznego mechanizmu nagrody oraz wpływu współczesnych bodźców na nasze życie. Autorka, bazując na prawdziwych historiach swoich pacjentów, pokazuje, jak nadmiar przyjemności prowadzi do bólu i uzależnień. Książka dostarcza praktycznych rad, jak ograniczyć nadmierną konsumpcję i znaleźć równowagę między przyjemnością a bólem. To wyjątkowo mądra i potrzebna książka, która nie tylko wyjaśnia, jak działają uzależnienia, ale także uczy, jak żyć bardziej zrównoważonym i szczęśliwym życiem.

Aktualnie czytam:

Nawyki myślenia. Zaskakująca wiedza naukowa.. - David McRaney

Aktualnie czytam “Nawyki myślenia” Davida McRaneya, fascynujący przewodnik po współczesnej wiedzy neurobiologicznej i psychologicznej o formowaniu i aktualizowaniu opinii. Autor z typowym dla siebie poczuciem humoru i naukowym zaciekawieniem bada, co sprawia, że rozsądni i inteligentni ludzie wierzą w teorie spiskowe, takie jak płaska Ziemia. McRaney pokazuje, jak budować więzi, być uważnym i dostrzegać potencjał do zmiany w sobie i innych. W książce przedstawione są najnowsze badania psychologów i neurobiologów, które ukazują granice rozumowania, siłę grupowego myślenia oraz rezultaty głębokiej agitacji. Wielowątkowa narracja dziennikarska skłania do refleksji nad własnymi motywacjami i przekonaniami, oferując przełomową wiedzę o zmianie myślenia.Weronika - Pasjonatka reportaży

Weronika to osoba, która zawsze szuka prawdy i głębokich ludzkich historii. Jej wybory książkowe to przede wszystkim reportaże, które pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.


Polecane książki na czerwiec:


“Jak biały człowiek. Opowieść o Polakach i innych” - Oliwia Bosomtwe

“Jak biały człowiek” Oliwii Bosomtwe to wyjątkowa opowieść o spotkaniu monoetnicznej Polski z różnorodnością. Autorka przybliża nam postaci takie jak Władysław Jabłonowski i August Agbola Browne, którzy na przestrzeni dziejów wpisali się w polską historię. Bosomtwe, bazując na osobistych doświadczeniach, stara się zrozumieć, dlaczego pochodzenie i kolor skóry budzą tak silne reakcje. Książka odsłania nieznane fakty i pokazuje, że Polska od wieków spotykała się z innością, co otwiera oczy na mało znane aspekty naszej historii. To głęboko refleksyjna lektura, która nie tylko uczy, ale i porusza, skłaniając do refleksji nad naszymi uprzedzeniami.

“Gównodziennikarstwo. Dlaczego w polskich mediach...” - Paulina Januszewska, Marcin Hernas

“Gównodziennikarstwo” Pauliny Januszewskiej i Marcina Hernasa to szczera i poruszająca analiza stanu polskich mediów. Autorzy wnikliwie opisują realia pracy dziennikarzy, którzy mimo ciężkiej pracy często spotykają się z krytyką i niskimi zarobkami. Przedstawione historie sfrustrowanych i zajechanych psychicznie pracowników mediów ukazują brutalną prawdę o kulisach dziennikarstwa w Polsce. Książka ta mocno obnaża trudne realia pracy dziennikarzy, zmuszając do zastanowienia się nad wartościami i przyszłością tej profesji, co czyni ją lekturą, która skłania do głębokiej refleksji nad kondycją mediów.

Aktualnie czytam:

“Puszcza domowa. Co kryje Kampinos” - Adam Robiński

Obecnie czytam “Puszcza domowa. Co kryje Kampinos” Adama Robińskiego, fascynującą opowieść o Puszczy Kampinoskiej, zielonej siostrze Warszawy. Autor z pasją odkrywa przed czytelnikami różnorodne oblicza puszczy, pokazując, że to nie tylko majestatyczne dęby, ale także mozaika borów, bagien, łąk i tajemniczych miejsc pełnych historii. Robiński maluje obraz Kampinosu jako żywej przestrzeni, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością – od średniowiecznych grodzisk po zgliszcza tartaków i piwnice dawnych mieszkańców. Książka przypomina, że puszcza to także miejsce ludzkich emocji i wspomnień, które kształtują jej unikalny charakter. To lektura, która nie tylko edukuje, ale i zachwyca, skłaniając do refleksji nad bogactwem przyrody i historii otaczającej Warszawę.Michał - Znawca literatury pięknej

Michał jest naszym ekspertem od literatury pięknej. Ceni sobie książki, które zachwycają pięknem języka, głębią przemyśleń i bogactwem emocji. Jego rekomendacje to zawsze prawdziwe perełki literackie.


Polecane książki na czerwiec:


“Wszystko na darmo” - Walter Kempowski

“Wszystko na darmo” Waltera Kempowskiego to jedna z najwybitniejszych powieści o II wojnie światowej, przenosząca nas do Prus Wschodnich w styczniu 1945 roku. Kempowski mistrzowsko kreśli obraz moralnej, kulturowej i materialnej klęski niemieckiego świata, unikając patosu i sentymentalizmu. Autor z sarkastycznym humorem przedstawia życie rodziny von Globig, która stara się przetrwać w obliczu nadciągającej Armii Czerwonej. Powieść stawia fundamentalne pytania o winę i odpowiedzialność, zmuszając czytelnika do refleksji nad uwikłaniem elit w narodowy socjalizm. Ta przejmująca i refleksyjna książka bezlitośnie obnaża ludzkie słabości w obliczu historycznej katastrofy.

“Ściana” - Marlen Haushofer

“Ściana” Marlen Haushofer to zagadkowa i wielowymiarowa powieść, która przenosi nas do samotnego świata kobiety odciętej od reszty społeczeństwa przez niewidzialną barierę. Bohaterka, której imienia nie poznajemy, walczy o przetrwanie w towarzystwie psa, krowy i kotów. Haushofer tworzy niezwykłą atmosferę izolacji i walki, która może być odczytywana jako nowa wersja Robinsona Crusoe, postapokaliptyczny klasyk czy alegoryczna przypowieść o XX-wiecznych kataklizmach. Ta przerażająca i głęboko refleksyjna powieść skłania do myślenia o ludzkiej kondycji w obliczu izolacji i katastrofy. "Ściana" zyskała nowe życie dzięki ekranizacji i sukcesowi w Stanach Zjednoczonych, pokazując, że twórczość Haushofer jest nadal aktualna i poruszająca.

Aktualnie czytam:

“Powiedzmy, że Piontek” - Szczepan Twardoch

Obecnie czytam “Powiedzmy, że Piontek” Szczepana Twardocha, fascynującą powieść pełną niespodzianek i odniesień do współczesności. Twardoch opowiada historię Erwina Piontka, 73-letniego górnika, który planuje rejs dookoła świata na starym jachcie. Alternatywnie, Piontek może być na czerwonej ziemi w dolinie rzeki Auob lub nawet sobowtórem dyktatora. Ta błyskotliwa gra z czytelnikami pokazuje nowe literackie oblicze autora, zaskakując i zmuszając do refleksji.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Polecane

Mózg na detoksie - David Perlmutter, Austin Perlmutter, Kristin Loberg

Mózg na detoksie - David Perlmutter, Austin Perlmutter, Kristin Loberg

49,00 zł30,89 zł
Oszczędzasz 37% (18,11 zł).
Fala - Maria Krasowska

Fala - Maria Krasowska

44,90 zł29,24 zł
Oszczędzasz 35% (15,66 zł).
Wszystko na darmo - Walter Kempowski

Wszystko na darmo - Walter Kempowski

69,00 zł42,17 zł
Oszczędzasz 39% (26,83 zł).
Ściana - Marlen Haushofer

Ściana - Marlen Haushofer

49,00 zł30,29 zł
Oszczędzasz 38% (18,71 zł).
Fourth Wing. Czwarte Skrzydło (edycja specjalna) - Rebecca Yarros

Fourth Wing. Czwarte Skrzydło (edycja specjalna) - Rebecca Yarros

89,90 zł55,77 zł
Oszczędzasz 38% (34,13 zł).
Powiedzmy, że Piontek - Szczepan Twardoch

Powiedzmy, że Piontek - Szczepan Twardoch

49,90 zł34,38 zł
Oszczędzasz 31% (15,52 zł).
Dwór cierni i róż T.3,5 Dwór szronu i blasku... - Sarah J. Maas

Dwór cierni i róż T.3,5 Dwór szronu i blasku... - Sarah J. Maas

39,99 zł33,08 zł
Oszczędzasz 17% (6,91 zł).
Jak biały człowiek. Opowieść o Polakach i innych - Oliwia Bosomtwe

Jak biały człowiek. Opowieść o Polakach i innych - Oliwia Bosomtwe

49,99 zł42,77 zł
Oszczędzasz 14% (7,22 zł).
Puszcza domowa. Co kryje Kampinos - Adam Robiński

Puszcza domowa. Co kryje Kampinos - Adam Robiński

47,90 zł28,39 zł
Oszczędzasz 41% (19,51 zł).
Nawyki myślenia. Zaskakująca wiedza naukowa.. - David McRaney

Nawyki myślenia. Zaskakująca wiedza naukowa.. - David McRaney

52,90 zł33,30 zł
Oszczędzasz 37% (19,60 zł).
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 8311 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
zakup audiobooka przebiegł szybko i sprawnie
2024-07-22
Poważne taktowanie klienta i informowanie o sytuacji . Bardzo polecam
pixel