Narodziny smaku - Markus Bennemann
Przedsprzedaż
Promocja
Nowość
Narodziny smaku - Markus Bennemann
AutorzyMarkus Bennemann
EAN: 9788301248871

Bez ryzyka
14 dni na łatwy zwrot

Szeroki asortyment
ponad milion pozycji

Niskie ceny i rabaty
nawet do 50% każdego dnia
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Marka
Symbol
351535
Kod producenta
9788301248871
Rok wydania
2026
Strony
412
Oprawa
Miekka
Data premiery
2026-03-12
Autorzy
Markus Bennemann

Skąd naprawdę wzięły się nasze ulubione smaki? Kiedy po raz pierwszy zaparzono kawę, ukrojono ser, upieczono chleb albo sfermentował pierwszy alkohol? Markus Bennemann zabiera czytelnika w fascynującą podróż znacznie głębiej niż historia ludzkiej kuchni – do samej natury i jej ewolucyjnych eksperymentów.
Narodziny smaku to pasjonująca opowieść o tym, jak miliardy lat przed pojawieniem się człowieka powstawały owoce, mleko, mięso, przyprawy, używki i trucizny, bez których dziś nie wyobrażamy sobie jedzenia ani kultury. Autor z erudycją i lekkością łączy biologię ewolucyjną, chemię, paleontologię i antropologię, pokazując, że smak, przyjemność i uzależnienie nie są wynalazkiem cywilizacji, lecz efektem długiej historii współzależności roślin, zwierząt i mikroorganizmów.
To książka dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, dlaczego natura stworzyła kawę, ser, alkohol i przyprawy – i co te „pyszne początki” mówią o nas samych. Nauka podana jak wykwintne danie: sycąca intelektualnie, zaskakująca i niezwykle smakowita.
EAN: 9788301248871
EAN: 9788301248871
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Zapytaj o produkt
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Napisz swoją opinię

