Historia Gazy - Filiu Jean-Pierre
Promocja
Historia Gazy - Filiu Jean-Pierre
- Histoire de Gaza
AutorzyFiliu Jean-Pierre
SeriaDZIEJE ORIENTU
EAN: 9788380023178
Marka
Symbol
224417
Rok wydania
2016
Strony
380
Oprawa
Miekka
Format
16.5x24.0cm
Data premiery
2016-12-21
Redakcja
Kamińska Helena
Waga
620 g

Bez ryzyka
14 dni na łatwy zwrot

Szeroki asortyment
ponad milion pozycji

Niskie ceny i rabaty
nawet do 50% każdego dnia
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Marka
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Wydawnictwo Akademickie DIALOG Spółka z o.o.Więcej
Adres:
ul. Bagno 3/218Kod pocztowy: 00-112Miasto: WarszawaKraj: PolskaAdres email: biurohandlowe@wydawnictwodialog.pl
Symbol
224417
Kod producenta
9788380023178
Rok wydania
2016
Strony
380
Oprawa
Miekka
Format
16.5x24.0cm
Data premiery
2016-12-21
Redakcja
Kamińska Helena
Autorzy
Filiu Jean-Pierre
Seria
DZIEJE ORIENTU
Waga
620 g

Historia Palestyny zbyt długo koncentrowała się na Jerozolimie i była opowiadana przez pryzmat wygnania – jak gdyby znaczenie Gazy było marginalne. Tymczasem to właśnie ten obszar o powierzchni 360 km2 jest kluczowy dla tej opowieści – to stamtąd pochodzi wiele pierwszoplanowych postaci i tam od lat 1948-1949 rośnie na bezprecedensową skalę rzesza uchodźców. Ta pozostawiona przez Egipt enklawa stała się punktem odniesienia w zbiorowej świadomości, a potem matecznikiem fedainów. Ten sam skrawek terytorium, na którym przez wieki krzyżowały się wpływy imperiów, a Egipt spotykał z Lewantem, nie może być dziś sprowadzony do roli „więzienia pod gołym niebem”. Wojna, która spustoszyła tę ziemię w 2014 roku – oraz dwie poprzednie wojny, jakie przetoczyły się przez nią w ciągu pięciu lat – dowodzi, że bez uregulowania kwestii Gazy nie ma mowy ani o przyszłości Palestyny, ani o bezpieczeństwie Izraela.
Niech to przypomnienie liczącej kilka tysiącleci historii Gazy posłuży odnalezieniu drogi pokoju między narodami Izraela i Palestyny, czego warunkiem niezbędnym – zdaniem autora - jest współistnienie dwóch suwerennych państw.
Jean-Pierre Filiu jest profesorem historii współczesnego Bliskiego Wschodu na paryskiej uczelni Sciences Po, wykładał również na amerykańskich uniwersytetach Columbia i Georgetown. Jego prace na temat świata arabsko-muzułmańskiego są tłumaczone na całym świecie. Historia Gazy zebrała rekordową liczbę doskonałych recenzji, a przez „Sunday Times” została nazwana „arcydziełem literatury poświęconej konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu”.
EAN: 9788380023178
EAN: 9788380023178
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Zapytaj o produkt
Niepotwierdzona zakupem
Ocena: /5
Napisz swoją opinię