Super cena
Nasz bestseller
Dom z liści - Mark Z. Danielewski
TA KSIĄŻKA TO LITERACKA BESTIA. OLŚNIEWAJĄCA.
"The Washington Post"
Co łączy nagradzanego fotografa, szalonego starca żyjącego w odosobnieniu i byłego pracownika salonu tatuażu?
JEDEN DOM, KTÓRY ICH OPĘTAŁ.
Gdy fotograf Will Navidson wprowadza się z rodziną do nowego domu, odkrywa dziwną anomalię - dom jest większy w środku niż na zewnątrz. Ukryte w ścianach pomieszczenia, kręte korytarze i znikające przejścia nie dają fotografowi spokoju.
Szalony starzecZampan tworzy chaotyczną opowieść o tym, co spotkało rodzinę Navidsonów. Stopniowo izoluje się od reszty świata, coraz bardziej pochłonięty swoją narracją. Niebawem umiera. Zostawia jednak po sobie swój literacki labirynt.
Odurzony narkotykami Johnny odnajduje notatki zmarłego Zampan. Bada tajemnicę Navidsona i domu, który kryje w sobie otchłań. Coraz częściej odnosi wrażenie, że żyje na granicy jawy i snu - opętany przez coś, co czai się w ciemności
EAN: 9788324099795Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o.WięcejAdres:
ul. Kościuszki 37Kod pocztowy: 30-105Miasto: KrakówKraj: PolskaNumer telefonu: 12 61 99 500Adres email: sekretariat@znak.com.pl
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Opinie o Dom z liści - Mark Z. Danielewski
5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
Opinia niepotwierdzona zakupem
Navidson wprowadza się z rodziną do domu, w którym odkrywa dziwną anomalię - jest on większy w środku niż na zewnątrz. Postanawia to zbadać uwieczniając eksperymenty na taśmach. Jakiś czas później ekscentryczny starzec Zampanò tworzy szaloną opowieść o tym, co spotkało rodzinę Navidson. Jego notatki odnajduje odurzony narkotykami Johnny, który za wszelką cenę chce odkryć prawdę przerażającego domu.
To książka jedyna w swoim rodzaju, niespotykana i niepowtarzalna. To literacki eksperyment, który wymyka się wszelkim ramom gatunkowym i konwencjom. To przede wszystkim wiele historii, które połączone są doprowadzającą do szaleństwa zagadką.
Czytanie "Domu z liści" to nie jest zwyczajna lektura. To swoiste doznanie, bowiem nie tylko w samej treści, ale i w formacie tekstu, czcionkach, grafikach czy przypisach toczą się niepokojące zdarzenia. Wyłuskując trzy główne płaszczyzny opowieści o zwiększającym się budynku, wpadamy w otchłani domysłów, obłędu i koszmarów. To zdecydowanie wymagający utwór, które czytanie nie należy do prostych i szybkich doświadczeń. Miksowane gatunki, mieszane ustawicznie perspektywy i chaotycznie ukazywane opowieści o różnych bohaterach, nawiązania w przypisach i dodatkach, często trudniejszy język, odniesienia do dzieł kultury i nauki czy wreszcie sam styl wizualny książki - to wszystko tworzy coś wyjątkowego, oryginalnego, przez co może być momentami trudno przebrnąć, nie każdy da pewnie radę, ale gdy się uda, to się odkrywa, że zdecydowanie było warto.
Sama w sobie historia domu nie byłaby aż tak odkrywcza, gdy nie to wszystko, co dokoła. Oczywiście budzi oba zaintrygowanie, często i odpowiedni dla horroru niepokój, zwłaszcza że wiele tu pytań, a niewiele odpowiedzi. Materiał filmowy jak się patrzy! Równie ciekawe są fragmenty z dygresjami filozoficznymi, egzystencjalnymi czy kulturowymi, jak i ścieżka chaotycznego żywotu Wagabundy. To materiał na kilka książek, który sklecony w jednej w tej całej gmatwaninie wbrew pozorom współgra, tworząc nierozszczepialny kolaż, który intelektualnie nie daje spokoju i stawia przestrzeń do ogromu interpretacji.
Innej takiej nie przeczytacie.Polecam!
2024-10-28Patrycja, Poznań