ATUT
( ilość produktów: 215 )Oficyna Wydawnicza ATUT to polskie wydawnictwo, które specjalizuje się w publikacjach naukowych, edukacyjnych i popularnonaukowych. Swoim zasięgiem obejmuje wiele dziedzin i obszarów, dostarczając czytelnikom precyzyjnie opracowanego, rzetelnego materiału. W ofercie Oficyny Wydawniczej ATUT można znaleźć publikacje dotyczące historii, literatury, kultury, a także najnowsze badania i odkrycia naukowe.

FILOTEKNOS VOL 13/2023 - Opracowanie zbiorowe
- Autorzy:

Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku - Stanisław Bereś
- Autorzy:

Europa w stosunkach międzynarodowych. Rys historyczny - Paweł Turczyński
- Autorzy:

Dobre dla zwierząt. Pozytywne przemiany w relacjach ludzko-nie-ludzkich - Hanna Mamzer
- Autorzy:

Emisja głosu w dysfluencji mowy. Oddech a jąkanie - Edwin Bażański
- Autorzy:

Dybuk z ulicy Piotrkowskiej - Szymon Koprowski
- Autorzy:

Wróżki w salonach. Antologia francuskich baśni literackich z XVII i XVIII wieku - Ryszard Waksmund
- Autorzy:

Lot sowy - Carl Hauptmann
- Autorzy:

Osoba (nie)ludzka - Ryszarda Słońska
- Autorzy:

Szesnastowieczne podręczniki matematyki - "Geometria" Stanisława Grzepskiego i "Algorytm" Tomasza Kłosa - Jerzy Biniewicz
- Autorzy:

Wyraz i zdanie w językach słowiańskich. Monografia II - Beley Oleh red.
- Autorzy:

Początki kina w Japonii na tle przemian społeczno-politycznych kraju - Dawid Głownia
- Autorzy:

Od Kosmasa do Eschenloera. Piśmiennictwo czeskie w średnniowieczu - Wojciech Iwańczak
- Autorzy:
- Seria:

Moje farmazony... / My Squibbles... - Edward Sakowski
- Autorzy:

Bursztynowa komnata - Ryszard Jacyna
- Autorzy:

Klucz życia - Helena Sementz
- Autorzy:

Wołynianka - Maria Berny
- Autorzy:

Wrocław Kulczyńskiego - Jasińska Kamilla, Michał Kaczmarek
- Autorzy:

Bazylika w Strzegomiu Gotycki pomnik historii - Tomasz Mikołajczak
- Autorzy:

Piosenki z różnych stron życia - Jan Węglowski
- Autorzy:

Pozdrowienie z powiatu oleśnickiego /pol-niem/ - Krzysztof Dziedzic
- Autorzy:

Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych - Agnieszka Małocha-Krupa
- Autorzy:

Zaginiona biblioteka. Sekret różokrzyża - Ewa Sozoniuk
- Autorzy:

Słowik i chaos. Wiersze - Therese Chromik
- Autorzy:

Gorzki smak Sybiru - Kazimiera Dziegielewska-Żołądź
- Autorzy:

Studium Generale Universitatis Wratislaviensis im. Profesora Jana Mozrzymasa. Tom XXIII - Opracowanie zbiorowe

Historia języka niderlandzkiego - Norbert Morciniec
- Autorzy:

O Kupidynie na łyżwach i nie tylko. Emblematy niderlandzkiego Złotego Wieku w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu - Joanna Skubisz
- Autorzy:

Defining the Architectural Space – Avant-Garde Architecture, 2022, vol. 2 - Tomasz red. Kozłowski
- Autorzy:

Teoria strun liry - Paweł Rafał Kuś
- Autorzy:
Wydawnictwo ATUT słynie ze swojego unikalnego i wszechstronnego katalogu publikacji. Książki Wydawnictwa ATUT to przemyślany wybór dla czytelników szukających wysokiej jakości literatury naukowej, edukacyjnej i popularnonaukowej. Oferta obejmuje publikacje z różnych dziedzin, takich jak historia, literatura, kultura, filozofia, media, politologia i wiele innych. Wszystkie książki są tworzone przez znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach i charakteryzują się najwyższą precyzją merytoryczną.
Aktywnie współpracując z uniwersytetami oraz instytutami badawczymi, Wydawnictwo ATUT stale poszerza swoją ofertę o nowe, innowacyjne książki, które przyczyniają się do rozwoju nauki i dostarczają czytelnikom wiarygodnych i aktualnych informacji.
Seria wydawnicza Niemcy-Media-Kultura od Oficyny Wydawniczej ATUT
Jedną z najbardziej cenionych serii Oficyny Wydawniczej ATUT jest cykl "Niemcy-Media-Kultura". Książki z tej serii zajmują się zagadnieniami związanymi z Niemcami i niemiecką kulturą, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu mediów na kształtowanie relacji międzykulturowych.
Seria "Niemcy-Media-Kultura” Oficyny Wydawniczej ATUT pozwala na głębokie zrozumienie kultury niemieckiej i jej oddziaływania na społeczeństwo, co czyni ją cennym źródłem wiedzy dla naukowców, studentów oraz wszystkich zainteresowanych współczesnymi procesami kulturowymi i medialnymi.
Każda książka z serii "Niemcy-Media-Kultura" to starannie przygotowany materiał, oparty na rzetelnych badaniach i praktycznym doświadczeniu autorów, co gwarantuje czytelnikom najwyższą jakość merytoryczną.